Zdravie a šport


ORANGE A HVIEZDY NHL SA SPOJILI PRE MLÁDEŽNÍCKY HOKEJ Bratislava - Orange opäť potvrdil svoj dlhoročný záujem podporovať mládežnícky hokej a začínajúce talenty. Na benefičnom hokejbalovom turnaji v Dubnici nad Váhom odovzdal spolu s najväčšími hokejovými hviezdami desať výstrojí deťom Základnej školy Pavla Demitru.

28.07.2015 | Zdravie a šport

20 rokov dm na Slovensku Bratislava – Spoločnosť dm drogerie markt, ktorá je čo do počtu krajín najrozšírenejšou sieťou s drogériovým tovarom v Európe, oslavuje 20 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu. Prvú filiálku otvorila koncom roka 1995 v Bratislave a postupne sa vypracovala na pozíciu domáceho lídra s viac ako 130 pobočkami po celej krajine. Svojim zákazníkom dm za 20 rokov priniesla a naďalej aj prináša široký sortiment nielen drogériového tovaru, pričom si zakladá na tom, aby ľudia mohli nakupovať v príjemnom prostredí a za asistencie ochotného a kvalifikovaného personálu. Spoločnosť dm drogerie markt patrí na Slovensku medzi priekopníkov v oblasti biopotravín, ekologických výrobkov, fair trade produktov a kontrolovanej prírodnej kozmetiky. V jej predajniach môžete nájsť aj produkty až 22 značiek dm značky, ktoré sú vyrábané prevažne v Nemecku, sú cenovo veľmi výhodné a dosahujú výborné hodnotenia v rôznych renomovaných spotrebiteľských testoch, čo podčiarkuje ich vysoký kvalitatívny štandard.

03.03.2015 | Zdravie a šport

Spoločne sme opäť pomohli tam, kde to najviac treba Na 9. ročník ČSOB Bratislava Marathonu si športovci aj diváci prišli na svoje, no podujatie malo aj dôležitý sociálny rozmer. Všetci, ktorí sa postavili na štart ČSOB Bratislava Marathonu pomohli totiž dobrej veci.

10.04.2014 | Zdravie a šport

ČSOB Bratislava Marathon so “43.kilometrom” ČSOB Bratislava Marathon je za dverami a počet účastníkov stále rastie. Ku dnešnému dňu je prihlásených takmer 4 500 zástupcov v jednotlivých disciplínach. Aj tento rok sa však bude nielen športovať, ale aj pomáhať. ČSOB ako generálny partner najväčšieho bežeckého amatérskeho podujatia v Bratislave pripravuje tzv. “43.kilometer” maratónu. Znamená to, že chceme “imaginárne odbehnúť” takmer kilometer navyše a to formou pomoci tam, kde je to najviac potrebné. “43.kilometer” teda bude mať sociálny rozmer.

19.02.2014 | Zdravie a šport

Pupočníková krv sa transplantuje už 25 rokov Práve v tomto období si pripomíname štvrťstoročie od prvej transplantácie pupočníkovej krvi dieťaťu s Fanconiho anémiou, vykonanej vo Francúzsku. Bol to úspešný začiatok ďalšej kapitoly v histórii využívania kmeňových buniek, ktoré sú dnes veľkou témou modernej medicíny. Pupočníková krv, ktorá bola pôvodne iba biologickým odpadom pri pôrode, sa vo svete doteraz transplantovala 30 000 pacientom a jej liečebný potenciál sa skúma v desiatkach klinických štúdií.

11.11.2013 | Zdravie a šport

15 rokov bojujeme za zdravé prsia! AVON prestavuje nový symbol projektu – Náhrdelník „Nádej“ Už 15 rokov uplynulo od vzniku projektu AVON proti rakovine prsníka, kedy sa AVON ak prvá spoločnosť na Slovensku, začala venovať problematike tohto ochorenia. 15 rokov AVON aj vďaka vašej podpore rozdáva nádej, bojuje za zdravé prsia a zdôrazňuje dôležitosť prevencie. Aktuálne AVON prináša na slovenský trh nový symbol – Náhrdelník „Nádej“

08.02.2013 | Zdravie a šport

Slováci čoraz viac podporujú dobré veci – pre život bežalo neuveriteľných 14 824 ľudí! Charitatívny Tesco Beh pre život pokračuje zbierkou aj počas leta BRATISLAVA – Slovákov s dobrým srdcom, ktorí neváhajú nezištne pomáhať, neustále pribúda. Dôkazom je aj tohtoročná rekordná účasť na jednom z najväčších charitatívnych projektov na Slovensku – na Tesco Behu pre život. Počas mája a júna sa na štart nesúťažných behov na podporu výskumu rakoviny postavilo v šiestich mestách Slovenska rekordných 14 824 ľudí so svojimi rodinami a priateľmi. Dobrú vec aj svoje zdravie tak podporilo o 2 500 účastníkov viac než minulý rok. Absolútnymi rekordérmi v počte účastníkov boli mestá Prešov a Bratislava. Nováčik tohtoročného behu Banská Bystrica tiež prekonal úžasným počtom 1 589 ľudí na trati očakávania organizátorov. Celkovo sa zo štartovného a darov podarilo Nadácii Tesco vyzbierať takmer 60-tisíc eur. Celá zbierka poputuje na zakúpenie špeciálneho prístroja Incucyte, ktorý ako prvý na Slovensku umožní sledovať vývoj nádorových buniek.

23.07.2012 | Zdravie a šport

Pre život bežalo rekordných vyše 12-tisíc Slovákov! Chuť ľudí urobiť niečo dobré pre svoje zdravie a zároveň prispieť na dobrú vec každým ročníkom Behu pre život silnie

01.07.2012 | Zdravie a šport

Začína sa kampaň za zodpovednú konzumáciu alkoholu - Deň zodpovednosti Košice - Úrad verejného zdravotníctva SR v spolupráci so Slovenským združením výrobcov piva a sladu začínajú kampaň Deň zodpovednosti. Jej zámerom je prevencia nadmerného užívania alkoholických nápojov a sprístupnenie poradenstva a pomoci čo najširšej skupine obyvateľstva. Počas kampane stretnete 2. júla v 36 mestách Slovenska odborných pracovníkov z Regionálnych úradov verejného zdravotníctva, ktorí budú poskytovať špeciálne poradenské služby a vykonávať bezplatné pečeňové testy.

25.06.2012 | Zdravie a šport

Značka Peugeot oficiálnym partnerom detského behu Slovenská Sporiteľňa Kids Run 2012. Peugeot v rámci partnerstiev, podporuje aj myšlienku cez športový zážitok prilákať deti k športom, ktorá je hlavnou ideou detského behu. Beh detí vo veku od 2 do 9 rokov sa uskutoční už túto sobotu, 9. Júna 2012 na nábreží v River Parku.

07.06.2012 | Zdravie a šport

Nová kampaň Kofoly pozýva na Neslýchané festivaly Nová kampaň Kofoly, ktorá štartuje v týchto dňoch, sa nesie na vlnách hudby, lásky a radosti. Pozýva na Neslýchané festivaly, kde sa môžu ľudia zabaviť, užiť si kopec dobrej hudby a podporiť pritom projekt, vďaka ktorému si hudbu budú môcť užiť aj nepočujúci.

14.05.2012 | Zdravie a šport

Korčuľovanie pre život má svojich nadšencov Korčuľovanie pre život, zimná obdoba charitatívno-športového podujatia Beh pre život, má už svoju premiéru za sebou. V sobotu 28. januára 2012 prišlo na Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave 333 účastníkov, ktorí sa korčuľovali, aby urobili niečo pre svoje zdravie a zároveň pomohli dobrej veci. Na výskum rakoviny sa podarilo vyzbierať 2 263 euro, ktoré poputujú na konto Nadácie Výskum rakoviny. Peniaze sa získali nielen vďaka štartovnému, ktoré zaplatil každý, kto sa korčuľoval na ľadovej ploche, ale aj vďaka predaju spomienkových predmetov s logom korčuľovania. Najväčší záujem bol o bledomodrý šál, ktorý sa stal symbolom celého podujatia. Nadácia Tesco, organizátor podujatia, plánuje toto pilotné podujatie pre veľký záujem účastníkov zopakovať aj na ďalšiu zimu a už nielen v Bratislave.

01.02.2012 | Zdravie a šport

12. ples v opere spojil osobnosti so srdcom 12. ples v opere otvoril plesovú sezónu na vysokej spoločenskej úrovni a vytvoril jedinečné spojenie elegancie, kvalitného umeleckého zážitku a ochoty pomáhať. Hostí plesu ako neviditeľná červená niť spojila myšlienka pomôcť deťom trpiacim ochorením srdca. Každý pár, ktorý prijal pozvanie na ples v opere, finančným darom pomohol malým pacientom z Detského kardiocentra. 12. ročník plesu v opere, ktorý sa po prvýkrát konal pod záštitou hlavného mesta SR Bratislavy, slávnostným úderom na gong otvorila britská speváčka Jamelia v elegantnej róbe z dielne popredných slovenských módnych tvorcov.

09.01.2012 | Zdravie a šport

Spoločnosť Kraft Foods Slovakia a Slovenský Červený kríž spoločne pomáhajú v troch slovenských mestách Rodiny s deťmi v hmotnej núdzi z okresu Dolný Kubín, Brezno a Humenné dostali predvianočný potravinový balíček. Vďaka finančnej podpore spoločnosti Kraft Foods Slovakia a dlhodobej spolupráci so Slovenským Červeným krížom (SČK) sa Vianoce stali krajšími až pre 230 rodín na Slovensku. Na pomoc v troch okresoch venovala spoločnosť Kraft Foods Slovakia čiastku takmer 9000 €.

20.12.2011 | Zdravie a šport

Generica pred Vianocami obdaruje tisícku detí vitamínovými kvapkami Spoločnosť Generica, najväčší tuzemský výrobca doplnkov stravy, v decembri obdaruje deti z vybraných škôlok a detských sanatórií na celom Slovensku. V rámci akcie s názvom Vianočná kvapka zdravia pre deti do týchto zariadení venuje 1 000 kusov originálnych detských kvapiek s vitamínom C. Cieľom akcie je podporiť prevenciu detských ochorení typických pre zimné obdobie.

05.12.2011 | Zdravie a šport

Autistické centrum Andreas n.o. oslávilo 10. výročie Koncom novembra oslávilo Autistické centrum Andreas n.o., za účasti manželky prezidenta SR Silvie Gašparovičovej, svoje 10. výročie. Pri tejto príležitosti bola oficiálne predstavená informačno – komunikačná kampaň Život na vlastnej planéte, ktorej autorom a realizátorom je reklamná agentúra COMPANIA, s.r.o. Viac informácií o samotnej kampani, sa dozviete v Prílohe k tlačovej správe.

28.11.2011 | Zdravie a šport

Beh pre život bude mať aj zimnú verziu Aj ľudia na Slovensku chcú športom čoraz viac podporovať dobré veci a zároveň si upevniť aj svoje zdravie. Dokazujú to výsledky tohtoročného charitatívneho Behu pre život, ktorého sa v piatich mestách dokopy zúčastnilo rekordných 12315 nadšencov! Pre veľký záujem Slovákov o projekt sa Nadácia Tesco rozhodla spustiť aj zimný variant v pilotnej podobe – Korčuľovanie pre život.

28.10.2011 | Zdravie a šport

Graffiti umením a rapom proti rakovine! V bratislavskom Starom meste sa od 10. do 16. októbra 2011 bude konať benefičný eventový projekt s názvom GRAFFITI vs. CANCER. Cieľom organizátora, ktorým je neformálna skupina mladých writerov Graffiti Roots, je prostredníctvom umeleckých a kultúrnych aktivít naviazaných na graffiti a hip-hop-ovú kultúru podporiť deti bojujúce s rakovinou.

08.09.2011 | Zdravie a šport

dm začala boj proti neustále narastajúcej obezite detí Každé tretie dieťa v európskom regióne trpí nadváhou, pričom z toho každé štvrté má obezitu! Tak hrozivo znejú štatistiky. Slovenské deti podliehajú fenoménu konzumnej spoločnosti najmä pasívnym trávením voľného času a nezdravými stravovacími návykmi. Práve preto prichádza medzinárodná spoločnosť dm drogerie markt, predajca širokého sortimentu výrobkov v oblasti zdravia, krásy a wellness, s projektom Ľahšie to ide ľahšie, ktorého hlavným cieľom je vrátiť šport do škôl.

04.03.2008 | Zdravie a šport

Úspešne ukončený 2. ročník grantového programu Nadácie Slovenskej sporiteľne Futbal to je hra! Nadácia Slovenskej sporiteľne v rámci 2. ročníka grantového programu Futbal to je hra! podporila sumou 60 tisíc eur 32 projektov zameraných na rozvoj neprofesionálnych mládežníckych futbalových klubov na Slovensku.

00.00.0000 | Zdravie a šport

Pre život bežalo rekordných 12-tisíc Slovákov! - Chuť ľudí urobiť niečo dobré pre svoje zdravie a zároveň prispieť na dobrú vec každým ročníkom Behu pre život silnie -

01.07.2011 | Zdravie a šport

UniCredit oznámil predĺženie sponzorovania Ligy majstrov UEFA do roku 2015 Po prelomovej sponzorskej zmluve na roky 2009 až 2012 UniCredit s hrdosťou oznámil predĺženie zmluvy o Lige majstrov UEFA na cyklus rokov 2012 až 2015. Obnovením tejto zmluvy sa bude UniCredit naďalej spájať s Ligou majstrov UEFA, najprestížnejším klubovým futbalovým turnajom.

11.07.2011 | Zdravie a šport

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!