Zamestnanci Volkswagen Slovakia vyzbierali pre deti prostredníctvom akcie „Zostatkový cent“ 12 700 eur

  21.02.2014

Úvod / Nadácie firiem

„Na vzdelávacie projekty z vlastnej vôle prispel každý piaty zamestnanec Volkswagen Slovakia. Chceme sa im za to poďakovať. Hoci jednotlivo ide o malé čiastky, dohromady ide o sumu, ktorá dokáže podporiť množstvo detí. Všetky vyzbierané prostriedky budú vynaložené na vzdelávacie projekty Nadácie Volkswagen Slovakia,“ hovorí Boris Michalík, správca Nadácie Volkswagen Slovakia (VW SK). Zamestnanci v rámci akcie venovali každý mesiac financie, ktoré sa nachádzali na ich výplatnej páske za desatinou čiarkou.


Vyzbierané prostriedky budú použité na projekty pre detské domovy, na zlepšenie schopností detí využívať informačné a komunikačné technológií a zvýšenie dopravnej gramotnosti mladistvých. Pomôžu aj deťom zamestnancov VW SK, ktoré prišli o niektorého z rodičov. Nadácia VW SK ich každoročne na začiatku školského roka podporí príspevkami na nákupy učebných pomôcok, či jazykových kurzov.


Z roka na rok väčšia účasť zamestnancov VW SK na akcii „Zostatkový cent“ prináša aj väčšie možnosti podpory a realizácie prospešných projektov pre deti. Od začiatku projektu v roku 2011, už zamestnanci VW SK prispeli celkovou sumu 34 485 eur. „Každý venovaný cent si vážime, pretože pomôže deťom a mladým ľuďom v zložitých situáciách vydať sa správnym smerom,“ dodáva B. Michalík.

Bližšie informácie o projektoch a grantoch Nadácie získate na www.nadacia-volkswagen.sk.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!