Výstava umenia hendikepovaných umelcov na ministerstve

  09.06.2011

Úvod / Pomoc komunite

Na výstave sa predstavili zdravotne postihnutí fotografi, výtvarníci, sochári, ale aj maliari či pracovníci Slovenskej chránenej dielne, ktorá sa špecializuje na ručnú výrobu darčekov, ozdôb, darčekových tašiek, keramiky a sviečok.

Ministra výstavou sprevádzali Arpád Beník, predseda Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých SR a Richard Kopún, vedúci Slovenskej chránenej dielne. Hostia mali možnosť v rámci expozície vzhliadnuť množstvo keramických výrobkov, kresieb či fotografií Igora Frimmela zo série „Umelecký pohľad z vozíka“. Osobitnú pozornosť upútali diela ťažko postihnutej Danky Pekarovičovej. Danka je odkázaná na invalidný vozík, ruky ju kvôli jej ťažkému postihnutiu neposlúchajú a nerozpráva, ale nevzdáva sa a usilovne tvorí. Pri práci používa nohy, no napriek tomu jej maľby a kresby patrili k najkrajším.

Výstava hendikepovaných umelcov potrvá do konca budúceho týždňa a nie je vylúčené, že niektoré z diel budú ministerstvu zapožičané a ozdobia reprezentačné priestory, v ktorých minister prijíma významné návštevy.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!