Venuj mobil, zachráň ľudoopy - V počte vyzbieraných starých mobilov zatiaľ vedie ZOO v Spišskej Novej Vsi

  26.05.2011

Úvod / Ochrana životného prostredia

Spoločnosť ASEKOL SK ako organizácia spätného odberu a oddeleného zberu elektroodpadu, oslovila v apríli tohto roka slovenské zoologické záhrady s projektom, ktorý prispeje k záchrane ľudoopov. V areáloch ZOO sú umiestnené zberné nádoby, do ktorých môžu návštevníci vhadzovať nefunkčné, vyradené mobilné telefóny. K dnešnému dňu odovzdali návštevníci slovenských ZOO už 588 mobilov. Za každý telefón, ktorý návštevníci odovzdajú, prispeje spoločnosť ASEKOL SK na účet EAZA čiastkou 0,40 EUR.

 „K dnešnému dňu ASEKOL SK podporí ľudoopov čiastkou 235,2 EUR. Tieto peniaze budú použité na konkrétne záchranné projekty ohrozených ľudoopov. Veríme, že táto suma ešte porastie, nakoľko sa blíži MDD kedy rodičia spolu s deťmi prichádzajú do ZOO osláviť MDD. Veríme, že návštevníci slovenských ZOO prinesú nefunkčné mobily a prispejú tak k záchrane ľudoopov,“ uviedla Hana Ansorgová, manažérka marketingu a PR spoločnosti ASEKOL SK.

Najviac mobilných telefónov zatiaľ odovzdali návštevníci spišskonovovesskej ZOO, ktorá k dnešnému dňu vyzbierala už 249 kusov. Po nej nasledovali ZOO v Bratislave (209 kusov), v Košiciach (80 kusov) a v Bojniciach (50 kusov). Najväčší záujem o túto akciu sa očakáva v rámci osláv Medzinárodného dňa detí, teda v období medzi 1. – 5. júnom.

EAZA, Zoologické záhrady na Slovensku a spoločnosť ASEKOL SK začali spoluprácu na tomto projekte, pretože prostredníctvom recyklácie spracovaného koltanu, ktorý sa nachádza v nepoužívaných mobiloch, chcú pomôcť ohrozeným ľudoopom. Kľúčovou súčasťou mobilných telefónov je totiž koltan, ktorý sa ťaží v Demokratickej republike Kongo. Kongo je domovom ohrozených druhov primátov, ktorým ťažba uberá z ich prirodzených teritórií. Zároveň prienik technológií a človeka na územie ľudoopov zvýšil lov a obchodovanie so živými mláďatami, resp. časťami ich tiel. Práve touto kampaňou je možné upozorniť ľudí na zásadné problémy týchto ohrozených druhov a zároveň poukázať na potrebu a zmysluplnosť recyklácie drobného elektroodpadu.

Pre viac informácií kontaktujte:

Hana Ansorgová

manažerka marketingu a PR

ASEKOL s.r.o.

Československého exilu 2062 / 8, 143 00 Praha 4 - Modřany, www.asekol.cz

tel.: +420 234 235 266

email: ansorgova@asekol.cz

 

Mgr. Martina Goffová

Account Executive

AMI Communications Slovakia

Grösslingova 7, 811 09 Bratislava

Tel: 02/529 20 948, mob: 0905 897 905

E-mail: martina.goffova@amic.sk

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!