VĎAKA ZBIERKE MOBILOV SI OBČIANSKE ZDRUŽENIA V REGIÓNOCH ZATIAĽ ROZDELIA VYŠE 7 500 EUR

  14.10.2015

Úvod / Pomoc komunite

Nepotrebné mobily nachádzajú vďaka Orangeu už od roku 2013 svoje zmysluplné využitie. Vďaka projektu Staré mobily sú na dve veci môžu zákazníci prispieť k ich ekologickej likvidácii a odchádzať pritom aj s dobrým pocitom, že prinesú pomoc vybraným občianskym združeniam v slovenských regiónoch – Orange totiž za každý odovzdaný mobilný telefón daruje 50 centov.

Túto myšlienku prišlo za ostatné štyri mesiace podporiť 5 636 zákazníkov, ktorým sa podarilo vyzbierať spolu 15 452 kusov nepotrebných mobilov. Od júna do septembra každý zákazník, ktorý na predajnom mieste Orangeu odovzdal svoj starý nepotrebný mobil pomohol hneď štyrom mimovládnym organizáciám, ktoré sa venujú ekologickým riešeniam či rozvoju svojho okolia.

Medzi OZ Centrum environmentálnych aktivít (západné Slovensko), OZ Sosna (východné Slovensko), CEEV Živica, n.o. (stredné Slovensko) a DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie (Bratislavský kraj) tak Orange rovnakým dielom prerozdelí v tejto fáze celkovo 7 726 eur. Pre tieto regionálne organizácie môžu zákazníci zbierať staré mobily aj v nasledujúcej fáze, ktorá potrvá od 1.10.2015 – 1.1.2016. Za každé odovzdané zariadenie Orange opäť prispeje 50 centami.

Zapojení zákazníci môžu okrem dobrého pocitu získať aj oveľa viac. Každý mesiac totiž súťažia o Samsung Galaxy S6 Edge. Staré mobily je možné odovzdať v ktorejkoľvek predajni Orangeu na Slovensku.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!