V Nitre pochodovalo 170 ľudí proti hladu

  03.06.2012

Úvod / Pomoc komunite

Sme radi, že dobrú myšlienku tento rok podporilo takmer 170 zamestnancov TNT a ich priateľov. Týmto spôsobom sa snažíme každoročne aktívne pomôcť a upozorniť na zásadný problém nedostatku jedla vo svete,” hovorí Dino Ajanović, generálny riaditeľ TNT Express.

End Hunger: Walk the World má formu pochodu, v rámci ktorého vyjdú do ulíc v mestách po celom svete desiatky tisíc zamestnancov WFP a TNT, ich rodinných príslušníkov a priateľov, aby oblečení do tričiek s logom akcie upozornili miestne vlády, autority, podnikateľov, ale i verejnosť na najväčší problém ľudstva – hladomor. Pochody sa uskutočnili v Austrálii, Kambodži, Číne, Dánsku, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Taliansku, Nemecku, Malajzii, Rusku, USA, Švajčiarsku, Singapure, vo Švédsku, Veľkej Británii, na Novom Zélande a mnohých ďalších krajinách. Mnohé z nich podporujú miestne celebrity, vládne autority a osobnosti.

Takmer miliarda ľudí trpí na svete hladom. Až 6,5 milióna detí sa každoročne nedožije 5 rokov, pretože sú od hladu príliš slabé, aby odolali akejkoľvek aj tej najslabšej chorobe. Každých 5 sekúnd zomrie jedno dieťa na hlad alebo následky s ním súvisiace. V súčasnosti trpí chronickým hladom 300 miliónov detí. Asi 100 miliónov detí nechodí do školy, najčastejšie kvôli chudobe a hladu. A tieto čísla sa každým rokom zhoršujú. Svetovému potravinovému programu OSN pritom stačí v priemere iba 34 USD na celoročné nasýtenie jedného dieťaťa počas školského roka. To je 19 centov na dieťa na deň!

Keďže na Slovensku nemá organizácia WFP priame zastúpenie, organizáciu akcie zastrešuje a plne financuje spoločnosť TNT Express Worldwide spol. s r.o.

Prostriedky, vyzbierané v rámci pochodu, putujú na konto Svetového potravinového programu OSN (WFP) na program Nasýtenie detí v školách.

 

O TNT Express
TNT Express je jednou z najväčších expresných doručovacích spoločností na svete. Denne prepraví približne 1 milión zásielok od dokumentov, balíkov až po ťažký paletový náklad. Využíva cestné aj letecké prepravné siete v Európe, na Strednom Východe a v Afrike, v Tichomorskej Ázii a Amerike. Zamestnáva 77 000 ľudí a riadi flotilu 30 000 vozidiel a 46 lietadiel. V roku 2011 boli celkové príjmy TNT Express 7,2 miliárd eur. Pre viac informácií navštívte stránku http://www.tnt.com/corporate

TNT Express na Slovensku
TNT Express pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991. V roku 1993 vznikla samostatná pobočka TNT Express Worldwide spol. s r.o. so sídlom v Bratislave. Na Slovensku zamestnáva viac ako 200 interných zamestnancov a zmluvných partnerov a disponuje vyše 80-timi vozidlami. Slovenská sieť TNT Express pozostáva z 5 diep a firma kuriérskymi službami pokrýva celé územie Slovenskej republiky. Administratívne a triediace centrum TNT Express v Bratislave pri Vajnoroch spĺňa najvyššie bezpečnostné požiadavky definované podľa TAPA A. Okrem TAPA A je slovenská pobočka TNT certifikovaná aj na Investor in People, ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. Webová stránka je: http://www.tnt.sk

 

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:

Ivana Pavlisová

Marketing Manager

TNT Express Worldwide spol. s r.o.

Pri starom letisku 14, 830 06 Bratislava

Tel.: 02/48 275 173

E-mail: ivana.pavlisova@tnt.com 

 

 

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!