V kultúrnom centre Dunaj vzniká inkubátor pre neziskovky

  09.01.2012

Úvod / Pomoc komunite

V týchtodňoch finišujú v kultúrnom centre Dunaj posledné prípravy na spustenie projektuQUICK KANCLE. Čerstvé slovenské neziskové organizácie a občianske združeniabudú môcť šesť mesiacov využívať kancelárie zadarmo. Cieľom projektu je pomôcťim rásť, inšpirovať ich a propagovať. Hlásiť sa môžu od 9. do 23. januára. Zaprojektom stojí už spomínané bratislavské kultúrne centrum a občianskezdruženie BACK – SPACE. Kancelárske stoly dizajnovali známi slovenskídizajnéri.

QUICK KANCLE je vlastne otvorenákancelária určená neziskovým organizáciám, občianskym združeniam a inýmmimovládnym organizáciám. Práve ony sa neustále potýkajú s nedostatkomdispozične aj cenovo vhodných kancelárskych priestorov. Tvorcovia projektu chcútakýmto spôsobom pomôcť začínajúcim organizáciám nielen riešiť praktickýproblém, ale im aj ukázať, ako spolupráca, kontakty a spojenie pozitívnejenergie dokáže podnietiť skvelé myšlienky a inšpirovať k realizácií zdanlivonezrealizovateľných nápadov.

"Myslím si,že keď sa spojí energia a kreativita ľudí, ktorí pracujú v neziskovom sektorena jednom mieste, ktoré má tiež neopakovateľnú a výnimočnú charizmu, takjednoducho musia vzniknúť skvelé projekty," uviedol Jakub Ptačin,štatutárny zástupca občianskeho združenia BACK – SPACE. "Nápad vznikolcelkom prozaicky. Pre naše občianske združenie sme potrebovali cenovo dostupnúkanceláriu. Chceli sme však fungovať na mieste, ktoré by nás inšpirovalo. KCDunaj je v hlavnom meste tepnou, kde sa miešajú nekomerčné prvky s komerčnými.Zažijete tam všetko od divadla tanca, kreatívnych stretnutí až po biznis vpodobe Startup Campov. Stretnete tam nezávislých umelcov, kravaťákov ajprimátora Bratislavy."

Združenia aorganizácie, ktoré budú mať záujem fungovať v priestoroch QUICK KANCLE sa budúmôcť prihlásiť od pondelka 9. januára do 23. januára prostredníctvomjednoduchého formulára na webe www.kcdunaj.sk. Nakonci mesiaca vyberú organizátori prvých päť subjektov, ktoré budú môcť využívaťpriestory už od februára. Kancelárie budú ich po dobu šiestich mesiacov.Následne  prebehne  nový výber organizácii a združení, ktorédostanú možnosť v tomto priestore zadarmo fungovať.

Kultúrnecentrum Dunaj predstavuje ideálne priestory pre vznik takejto zdieľanejkancelárie. "Poloha v centre mesta, priestory so zasadacou miestnosťou či veľkou sálou, kde sa môžu mnohé zprojektov organizacií a subjektov z QUICK KANCLE priamo realizovať, to všetkočaká na prvých päť organizácii," dodal Gábor Bindics z KC Dunaj.

PriestoryQUICK KANCLE sú vybavené základným kancelárskym nábytkom a pripojením nainternet. Stoly boli špeciálne pre tento projekt navrhnuté renomovanýmislovenskými grafickými dizajnérmi ako Martin Jenča (Milk Studio), Tristan Minor(VŠVU), Michal Hazior (WLB), Marek Polakovič (Zaraguza) a Jakub Ptačin (1990).

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!