V bezbariérovej Café Luxor volili aj ľudia s postihnutím.V jedinej kaviarni v Bratislave, v ktorej vás obslúži čašník na vozíku.

  29.03.2014

Úvod / Pomoc komunite

Využiť svoje volebné právo sa rozhodli aj ľudia s postihnutím. Café Luxor poskytla svoje bezbariérové priestory pre voľbu nového prezidenta SR. Vďaka prenosnej volebnej schránke z volebného okrsku č. 34 mali možnosť voliť aj tí, ktorí by boli kvôli bariéram značne znevýhodnení. 

Café Luxor je jedna z mála kaviarní na Slovensku, v ktorej pracujú ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím. Zákazníci tu okrem pokoja nájdu priateľskú atmosféru pre ľudí bez rozdielu - s hendikepom, alebo bez neho. Kaviareň pripravila podmienky pre prácu trom ľuďom s telesným znevýhodnením. Využila ich potenciál a vytvorila pracovné miesta pre čašníka, ekonómku a marketingového pracovníka. Inkluzívny koncept kaviarne ukazuje verejnosti, že človek s postihnutím dokáže vykonávať plnohodnotnú prácu.

„Všade okolo vidíme množstvo bariér, ktoré do veľkej miery ovplyvňujú ľudí s postihnutím v pohybe. Prioritným cieľom kaviarne je preto vytvoriť plne bezbariérové miesto,  aby sa aj vozičkári mohli slobodne rozhodnúť, kde chcú tráviť svoj voľný čas, alebo predviesť svoje pracovné schopnosti“ hovorí majiteľ kaviarne Juraj Valčák.

Aj počas prezidentských volieb sa ľudia s postihnutím stretávajú s rôznymi fyzickými bariérami. Jednotlivé volebné okrsky totiž bývajú situované v starých budovách s množstvom schodov a bez výťahu, kde sa človek na vozíku len ťažko dostane. Preto sa vedenie kaviarne rozhodlo zaobstarať prenosnú volebnú schránku. Vďaka nej mali možnosť v kaviarni voliť vozičkári spolu so svojimi osobnými asistentmi  bez akýchkoľvek obmedzení a bariér. 

Café Luxor, Pasáž Luxor

Grösslingova 5, Bratislava

(vchody z Dunajskej, Štúrovej a Grösslingovej ulice)

info@cafeluxor.sk, www.cafeluxor.sk, 0908 902 630


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!