Úspešný desiaty ročník podujatia McHappy Day priniesol deťom 66 807 Eur!

  10.12.2013

Úvod / Pomoc komunite

Polovica tržieb z predaja zemiakových hranolčekov v reštauráciách McDonald´s na Slovensku pribudla na účet neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities  na pomoc detským pacientom. Na tento účel bude použitý aj celý výťažok z predaja samolepiek tzv. "Pomocných rúk". Charitatívna akcia bola spojená so Svetovým dňom detí, ktorý každoročne pripadá na 20. novembra, kedy OSN prijala Deklaráciu práv dieťaťa. Za desať rokov vďaka McHappy Day  získala nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities na Slovensku bezmála 360 000 EUR!

Tradičné charitatívne podujatie každý rok u nás podporuje stále viac známych osobností. Tentoraz zákazníkov s úsmevom obsluhovali napr. herci Pavol Topoľský, Andrea Karnasová, Bibiana Ondrejková, Karin Haydu, Marek Majeský, Dominika Kavaschová, Michal Nemtuda, moderátori Patrik Herman. Roman Juraško, Lenka Šoóšová, Sajfa s priateľkou Veronikou Ostrihoňovou, Magdaléna Šebestová,  športovci ako Dušan Tittel, futbalisti Filip Šebo, Marko Milinkovič, Igor Žofčák, hokejisti HKM Zvolen, Dukly Banská Bystrica a mnohí ďalší..

„McDonald´s chce takýmto spôsobom už po desiaty krát pomôcť deťom a ich rodinám, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii. McHappy Day v našich reštauráciách  posilňuje dobročinný odkaz značky McDonald’s u našich zákazníkov,“  hovorí Alexander Schramm, generálny riaditeľ spoločnosti McDonald´s pre ČR a SR.

McDonald’s venuje prostriedky získané v tento deň v prospech Ronald McDonald House Charities po celom svete. Na Slovensku pôjdu peniaze na konto neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities, ktorá práve 20. novembra v tomto roku oslávila tiež svoje 10. výročie. Získané financie použije na zlepšenie podmienok pobytu v detských klinikách pre malých pacientov a ich rodiny. „Doposiaľ sme na Slovensku otvorili 20 nadštandardných izieb - v nemocniciach v Banskej Bystrici spolu s Ligou proti rakovine, na Kramároch, v Detskej nemocnici v Košiciach a v Nových Zámkoch,“ hovorí o aktivitách neziskovej organizácie jej riaditeľka Drahomíra Jiráková. Z prostriedkov Ronald McDonald House Charities v tomto roku zakúpili unikátny prístroj na včasnú diagnostiku a úspešnú liečbu sluchovo postihnutých detí v hodnote 24 000 EUR pre ORL oddelenie Detskej fakultnej nemocnice Košice.  Nezisková organizácia tiež venovala peniaze na potrebné lekárske prístroje pre detskú ortopédiu Nemocnice v Žiline, modulárny monitorovací prístroj pre detskú kliniku Fakultnej Nemocnice v Trnave a monitorovacie prístroje pre detské oddelenie Fakultnej Nemocnice v Nitre.

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!