Trochu iný bazar

  20.11.2013

Úvod / Pomoc komunite

Vianočný benefičný bazár je tu pre všetkých tých, ktorí majú svoje príbytky preplnené vecami, na ktoré len zbytočne padá prach, prípadne rôznymi nechcenými darčekmi od vzdialených príbuzných. Napriek tomu, že pojem „benefičný bazár“ znie ako klišé, tento bazár je predsa len o čosi iný. Nejde totiž o žiadne darovanie jednotlivých vecí, ale o ich dražbu prostredníctvom elektronických aukcií na ĽudiaĽuďom.sk. Ak sa vo vás bije pocit túžby zbaviť sa nepotrebných vecí a pomôcť, tu je jednoduchý postup, ako na to.

  1. Najprv sa na portáli ĽudiaĽuďom.sk zaregistrujete ako dražobník.
  2. Keď budete mať tento najdôležitejší krok za sebou, vyberiete si danú vec, ktorej sa chcete nadobro zbaviť, odfotíte ju a spoločne s priloženou fotografiou si zaregistrujete vlastnú e-aukciu na aukcie.ludialudom.sk.
  3. Zvoľte si jednu z výziev na ĽudiaĽuďom.sk, v prospech ktorej pôjde celá suma, za ktorú sa Váš predmet vydraží.
  4. Je už len na vás, nakoľko vtipný, pútavý, či originálny text zvolíte, aj od neho sa však bude odvíjať záujem prípadných dražiteľov. Dôležitý je presný popis predmetu, aby si dražitelia vedeli čo najlepšie predstaviť, čo v e-aukcii môžu získať. 
  5. Počkajte, kým administrátor e-aukciu schváli. Je to formalita a netrvá to dlho. Pomôžte jej tým, že informáciu o vašom dobrom skutku zašlete svojim priateľom napríklad e-mailom, odkaz budete zdieľať na Facebooku či iných sociálnych sieťach.
  6. O tom, kto si vydražil vami ponúknutý predmet, sa dozviete z e-mailu, ktorý vám zašleme. Po tom, čo vydražiteľ (teda ten, kto ponúkol najviac) za e-aukciu zaplatí, pošlite mu predmet alebo darovaciu zmluvu poštou. Poštovné sú jediné náklady, ktoré musíte znášať. Ale za ten dobrý pocit, že ste niekomu pomohli, to určite stojí.

E-aukcie na portáli ĽudiaĽuďom.sk existujú už rok. Sú spôsobom, ako získať zaujímavé predmety, či zážitky, ale najmä cestou, ako pomôcť výzvam na tomto darcovskom portáli, ktorý je prvým skutočne komplexným a univerzálnym online systémom darcovstva na Slovensku. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou žiadateľov o podporu, ktorí sa tu môžu prezentovať prostredníctvom vlastných výziev verejnoprospešného charakteru. Unikátnosť systému spočíva predovšetkým v jeho otvorenosti a samoorganizácii. Na rozdiel od iných systémov podpory, kvalita žiadateľov o podporu je posudzovaná samotnými darcami bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Zodpovednosť za výber tak prechádza z prevádzkovateľa portálu na darcu, ktorý má pri svojom výbere podporovanej aktivity v prostredí portálu možnosť oprieť sa o unikátny nástroj overovania si kvality jednotlivých výziev.

Prostredníctvom e-aukcií sa doposiaľ vydražila suma 10 670 eur, pričom bolo vytvorených vyše 630 jednotlivých aukcií.

 


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!