Topvar pomáha

  15.10.2013

Úvod / Pomoc komunite

Obyvateľov západného Slovenska najviac trápia nedostatky, s ktorými sa stretávajú každý deň alebo veci, ktoré by mohli zlepšiť spoločenský život v ich obci. Svedčí o tom aj zameranie 24 prihlásených projektov do kampane Prilož Topvar k dielu, ktorú organizuje spoločnosť Pivovary Topvar v spolupráci s Trenčianskou nadáciou.

Na rozdiel od starostov a primátorov, ktorí by podľa odpovedí na dotazník spoločnosti Pivovary Topvar peniaze najradšej investovali do opravy ciest a chodníkov, chýbajú občanom prostriedky na opravu pokazených sociálnych zariadení na miestnom futbalovom ihrisku či na úpravu zelene v ich bezprostrednom okolí. Medzi prihlásenými projektmi je však napríklad aj návrh na vybudovanie voľnočasového areálu, ktorý by bol využiteľný počas celého roka. Najviac návrhov na zmenu vo svojom regióne poslali obyvatelia z Trenčína, Topoľčian, Prievidze a z okolia Nového Mesta nad Váhom. Medzi ďalšími námetmi na úpravu okolia sú napríklad také, kde chcú obyvatelia vysadiť ovocné stromy, okrasné kry, postaviť drevený amfiteáter, priestory na spoločné trávenie voľných chvíľ v parkoch, na športoviskách či na úpravu cyklotrás. O tom, ktorý získa najviac hlasov a bude zrealizovaný, môžu do 31. októbra rozhodnúť všetci na stránke www.topvar.sk/aktualne-akcie/priloz-topvar-k-dielu/hlasovanie/.

„Projekty sú naozaj rôznorodé a veľmi zaujímavé. Sme radi, že ľudia myslia na svoje okolie a chcú preňho niečo reálne urobiť. Na prihlásené projekty venujeme 1 cent z každej predanej fľaše a plechovky piva značky Topvar vo vybraných predajniach, uviedla Naďa Kasalová, brand manager značky Topvar.

Podmienkou na získanie financií je, aby ten, ktorý projekt prihlási, aj skutočne priložil svoju ruku k dielu a zapojil aj najmenej ďalšie dve osoby. Partnerom kampane je Trenčianska nadácia, ktorá má dlhoročné skúsenosti so zapájaním dobrovoľníkov do rozličných druhov aktivít. Ochotu občanov pomáhať potvrdzuje aj jej správkyňa RNDr. Alena Karasová: „Dlhodobo podporujeme verejnoprospešné aktivity jednotlivcov i mimovládnych organizácií. V obciach, v ktorých sme mali možnosť realizovať naše programy, máme veľmi dobré skúsenosti, je veľa aktívnych ľudí, často neorganizovaných do formálnych spoločenstiev, ktorí chcú pre svoje okolie niečo konkrétne a užitočné urobiť.“

Projekty sú zverejnené na www.topvar.sk a o tom, ktorý získa potrebné prostriedky, môže do konca októbra rozhodnúť každý, kto sa zapojí do online hlasovania.


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!