Strávme spolu Noc vonku

  14.11.2013

Úvod / Pomoc komunite

Podujatie Noc vonku je o možnosti pre bežných ľudí, aby si vyskúšali aké to je stráviť noc bez domova, pod holým nebom a zároveň upozorniť, že je dôležité riešiť problematiku ľudí bez domova. Noc vonku 2013 Bratislava sa začne o 19,00 hod. v Gorila.sk Urban Space na Nám. SNP v Bratislave diskusiami s ľuďmi bez domova, odborníkmi v problematike a minikoncertmi kapiel Zlokot a Trolejboys. Pokračovať sa bude o 23,00 hod. presunom účastníkov pred Starú tržnicu, kde strávia noc vonku v spacáku a na kartónoch. Vsupné na podujatie bude vo forme balíčku trvanlivého jedla v min. hodnote 3 €, deka, spacák alebo prikrývka.

Nezisková organizácia Vagus denne pomáha ľuďom bez domova, robí terénnu sociálnu prácu a prevádzkuje denné integračné centrum. Cieľom ich snaženia je aj scitlivovanie verejnej mienky  a informovanie verejnosti o problémoch, ktoré musia ľudia bez domova riešiť. To bol aj dôvod, prečo sa občianske združenie spojilo s ôsmimi českými mestami a spolu s nimi bude 21. novembra 2013 organizovať podujatie Noc vonku (www.nocvenku.cz).

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!