Spoločnosť Kraft Foods Slovakia a Slovenský Červený kríž spoločne pomáhajú v troch slovenských mestách

  20.12.2011

Úvod / Zdravie a šport

Rodiny s deťmiv hmotnej núdzi z okresu Dolný Kubín, Brezno a Humenné dostali predvianočný potravinovýbalíček. Vďaka finančnej podpore spoločnosti Kraft Foods Slovakia a dlhodobejspolupráci so Slovenským Červeným krížom (SČK) sa Vianoce stali krajšími až pre 230 rodín naSlovensku.Na pomoc v troch okresoch venovala spoločnosť Kraft Foods Slovakia čiastku takmer 9000 €.

„Potravinové balíčky dostanú rodiny, ktoré sme vybralispolu s Úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny v jednotlivých regiónoch. Ich hodnota je približne 30 EUR. Obsahujú potraviny,ktoré by nemali chýbať na vianočnom stole v žiadnej rodine," hovorí Zdenka Alföldiová,koordinátorka pre projekty a Mládež SČK. Balíček obsahuje potraviny,ktoré majú pomôcť vytvoriť vianočné menu na štedrovečernom stole. Rodinydostanú prísady na zemiakový šalát, krupicu, sterilizovanú kapustu, sušenéovocie, oblátky a ďalšie prísady na prípravu koláčov. Rodiny dostanú ajkupón, ktorý im umožní nákup vianočného kapra a sladkosti od spoločnostiKraft Foods.

„Sme už niekoľko rokov stabilnýmpartnerom Slovenského červeného kríža a nezatvárame očipred ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc druhých. V oblastidarcovstva je boj proti hladu jednou z hlavných priorít spoločnosti Kraft Foods.Formou priamej pomoci v podobe potravinových balíčkov sa snažíme aspoň čiastočne uľahčiť životnú situáciu ľudí v núdzi," uviedla Jaroslava Hájková, Corporate Affairs Manager zospoločnosti Kraft Foods Slovakia.

Pomoc taksmerovala napríklad k matke so šiestimi deťmi, otcovi dokonca až s 12 deťmi, ale iosamelo žijúcim či zdravotne hendikepovaným ľuďom. Spolu tak v roku 2011 venovalaspoločnosť Kraft Foods na pomoc rodinám v hmotnej núdzi 8938,54 € a celkovo pomohla 232 rodinám na Slovensku.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!