Spoločne sme opäť pomohli tam, kde to najviac treba

  10.04.2014

Úvod / Zdravie a šport

ČSOB nadácia za každého účastníka ČSOB Bratislava Marathonu venovala 1 € Kontu bariéry, ktoré pomáha pri získavání pomôcok pre zdravotne postihnutých. Deti, ktoré majú sťažené podmienky na pohyb, tak dostanú od nadácie sumu 10 000 na nákup zdravotných pomôcok. “Pokračujeme v tradícii a som rád, že naďalej pomáhame tam, kde to najviac treba. Teší ma, že počet účastníkov ČSOB Bratislava Marathonu z roka na rok rastie, preto aj suma, ktorú venujeme deťom na zlepšenie ich pohybu, je výrazná a zaokrúhlili sme ju smerom nahor,” zhodnotil Daniel Kollár, generálny riaditeľ ČSOB Finančnej skupiny a predseda Dozornej rady ČSOB nadácie.

Daniel Kollár, generálny riaditeľ ČSOB Finančnej skupiny a predseda Dozornej rady ČSOB nadácie (na snímke vľavo) pri odovzdávaní symbolického šeku p. Alene Synkovej z Konta Bariéry (na snímke v strede)

Daniel Kollár, generálny riaditeľ ČSOB Finančnej skupiny a predseda Dozornej rady ČSOB nadácie (na snímke vľavo) pri odovzdávaní symbolického šeku p. Alene Synkovej z Konta Bariéry (na snímke v strede)

Pomôcky umožnia deťom lepší pohyb

Suma 10 000 € sa investuje napríklad do nákupu chodítok, špeciálnych vozíkov, kočíkov a ďalších pomôcok, ktoré pomôžu deťom lepšie sa hýbať. Aj vďaka ČSOB Bratislava Marathonu tak bude mať stále viac ľudí radosť z pohybu.

Komu sme spoločne pomohli:

 • triapolročnému Tomáškovi, ktorý dostane špeciálne chodítko,
 • päťapolročnej Yasmínke - bude mať špeciálnu stoličku,                                                                         
 • triapolročným dvojičkám Alexovi a Erikovi - dostanú dve špeciálne trojkolky,
 • devätnásťročnej Andrejke - dostane rehabilitačný vozík,
 • trojročnej Zojke - získa špeciálny kočík,
 • súrodencom Zlatici a Robinovi - dostanú dve polohovateľné lôžka  a dva antidekubitné matrace,
 • trinásťročnému Jožkovi - dostane mechanický vozík,
 • dvojročnému Alexandrovi - získa špeciálny kočík,
 • šestnásťročnému Otovi - dostane záves k elektrickému zdviháku,
 • Simonke -  dostane vertikalizačné zariadenie,
 • dvanásťročnej Nikolke - dostane mobilné parapódium.

Konto bariéry dostalo okrem toho 852,25 € z extra vydražených štafiet, ktoré sa dodatočne uvoľnili po vypredaní štafetového behu.

Spoločne pomáhame aj pri liečbe detskej onkológie

Výťažok z detských behov sa tento rok vyšplhal na 5 274 . Kompletná suma sa venuje Združeniu na pomoc detskej onkológii pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na bratislavských Kramároch.

V rámci projektu “Vyrovnaná šanca” je už niekoľko rokov samozrejmosťou aj bezplatné štartovné pre deti z detských domovov. Aj tento rok si prišlo zašportovať niekoľko desiatok z nich. Všetci bežci zároveň mali možnosť prispieť drobnými príspevkami, ktoré budú v plnej výške venované UNICEFu na podporu projektov. Tento rok sa suma vyšplhala na 395 €.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!