Slováci čoraz viac podporujú dobré veci – pre život bežalo neuveriteľných 14 824 ľudí! Charitatívny Tesco Beh pre život pokračuje zbierkou aj počas leta

  23.07.2012

Úvod / Zdravie a šport

Ide o najúspešnejší ročník za päť rokov fungovania projektu Tesco Beh pre život. Je úžasné, koľko ľudí s dobrým srdcom sa spojilo pre dobrú vec. K splneniu tohtoročného cieľa – zakúpeniu špeciálneho prístroja Incucyte – nám chýba ešte 25 000 eur. Dovolím si preto vyzvať ľudí, že je stále možné sa zapojiť do zbierky formou zasielania dobrovoľných príspevkov na účet 2434842458/0200 a pomôcť dobrej veci,“ povedal Michal Dyttert z Nadácie Tesco.

Stav zbierky je neustále aktualizovaný na www.behprezivot.sk. Konto Behu pre život bude otvorené pre darcov až do konca septembra 2012. „Nesmierne nadšenie verejnosti, patrónov behu v každom meste a primátorov nám aj tento rok pomohlo získať cenné prostriedky na boj so zákernými nádorovými ochoreniami. Všetkým patrí veľké ďakujem v mene Nadácie Výskum rakoviny aj pacientov a veríme, že sme urobili ďalší veľký krok k úspešnejšej liečbe rakoviny,“ uviedla Margita Klobušická, prezidentka Nadácie Výskum rakoviny.

K Tesco Behu pre život sa počas piateho ročníka okrem pôvodných miest – Bratislavy, Nitry, Prešova, Žiliny a Trenčína – pripojilo premiérovo a účastnícky aj veľmi úspešne  mesto Banská Bystrica. Bežcov na tratiach podporovala už tradične skalná skupina patrónov z minulých ročníkov – obľúbený herec Jozef Vajda, operný spevák Martin Babjak, prezentérka aerobiku Lucia Medeková, futbalový tréner Vladimír Labant, herci Ján Greššo a Eva Pavlíková. Do skupiny patrónov pribudli aj dvaja noví členovia – populárny hokejista Vladimír Országh a nová patrónka behov pre celé Slovensko Katka Berešová, ktorá po charitatívnych behoch odštartuje aj reprezentačný beh za SR na blížiacej sa olympiáde v Londýne.

Výsledky Tesco Behu pre život v roku 2012

Dátum

Mesto

Vyzbieraná suma – štartovné

Počet bežcov

5. 5.

Bratislava

14 936 €

3 817

12. 5.

Prešov

14 275 €

4 282

19. 5.

Žilina

7 113 €

2 169

26. 5.

Nitra

6 360 €

1 825

9. 6.

Trenčín

4 120 €

1 142

16. 6.

Banská Bystrica

6 150 €

1589

Spolu

 

42 474 €

14 824

Pozn.: K celkovej sume nie sú pripočítané doterajšie príspevky zo zbierok a dary v hodnote 17 064 eur.

Výhodou podujatia je, že sa ho môže zúčastniť každý bez rozdielu veku či fyzickej kondície vrátane rodičov s celkom malými deťmi. Trasu, ktorá je dlhá približne štyri kilometre, môžu účastníci prebehnúť alebo prejsť aj s deťmi v kočíku či  v spoločnosti svojho zvieracieho kamaráta. Všetci účastníci dostanú na štarte tyrkysové tričko s logom podujatia a štartovné číslo. Každý je v cieli odmenený za svoj výkon a príspevok na dobrú vec symbolickou medailou a malým občerstvením v podobe ovocia, nápoja a tašky s darčekmi od partnerov projektu.

Poznámky pre vydavateľa k Tesco Behu pre život:

  • Nadácia Tesco organizuje beh  po piaty raz
  • Tohto roku sa konal v šiestich mestách – Bratislava – Nitra – Trenčín – Žilina – Prešov a pribudla  Banská Bystrica
  • Cieľom je vyzbierať 85 000 € na unikátny laboratórny prístroj Incucyte™ – prvý svojho druhu na Slovensku
  • Patrónmi behu sú Jozef Vajda, Martin Babjak, Lucia Medeková, Eva Pavlíková, Ján Greššo, Ľubomír Sekeráš, Vladimír Labant a premiérovo Katarína Berešová, Vladimír Orzságh a hudobná skupina Heľenine oči
  • Nadácia Tesco zorganizovala 28. 1. 2012 premiérovo  zimnú obdobu behu  – Korčuľovanie pre život

Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 124 obchodov, z toho 5 obchodných domov, 24 expresov, 58 hypermarketov, z toho 7 Extra, 37 supermarketov a 17 čerpacích staníc. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a v Prešove a štyri obchodné centrá Galéria v Bratislave-Lamači, Trnave, Nitre a Dunajskej Strede, v ktorých je vyše 150 obchodov so zameraním najmä na módu, obuv, doplnky, ako aj široké spektrum služieb vrátane občerstvenia a možností zábavy najmä pre deti. So svojimi vyše 9 500 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi najvyššiu kvalitu za najlepšiu cenu a stať sa obchodom pre všetkých.

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!