ŠKODA otvorila tretie Handy ZŤP centrum pre zdravotne postihnutých

  23.02.2012

Úvod / Pomoc komunite

- ŠKODA otvára tretie zo štyroch centier pre zdravotne znevýhodnených motoritstov

- Handy ZŤP centrum v Žiline

- Pomoc pri kúpe a úprave vozidla pre osoby so zdravotným hendikepom

- 24-hodinová nonstop prvá pomoc na cestách

Teší nás, že sa sieť našich auto centier pre hendikepovaných motoristov rýchlo rozrastá. Po nedávnom a veľmi úspešnom otvorení centier v Bratislave a Prešove, prinášame už tretie ŠKODA Handy ZŤP centrum, tentoraz pre obyvateľov žilinského kraja,“ uviedol Jan Mach, vedúci oddelenia pre Predaj a veľkoodbery.

V novom programe riešenia a rozvoja dopravnej mobility osôb so zdravotným postihnutím ŠKODA Handy ZŤP pokračuje ako tretie poskytovať svoje služby žilinské Autocentrum Minárik, s.r.o. Zamestnanci tohto špecializovaného centra ponúknu všetky potrebné informácie, služby a asistenciu pri kúpe nového automobilu zákazníkom so zdravotným hendikepom, vrátane poradenstva pri úpravách vozidla podľa druhu postihnutia. Do projektu sú zapojení aj silní partneri: Allianz – Slovenská poisťovňa, poskytujúca komplexné a zvýhodnené služby poistenia pre ZŤP klientov, Volkswagen Finančné služby Slovensko so zvýhodnenou ponukou pre ZŤP klientov a Josef Hurt s ponukou individuálnych prestavieb a prestavieb na ručné ovládanie. Všetky prestavby Josef Hurt sú na Slovensku homologizované. Samozrejmosťou pre klientov projektu ŠKODA Handy ZŤP je i 24-hodinová prvá pomoc na cestách v nadväznosti na call centrum chránenej dielne AV Mobilita, poisťovne Allianz a odťahovej služby Mondial Assistance.

Predajné miesto ŠKODA Handy ZŤP v Žiline je vybavené vozidlom ŠKODA Roomster 1,2 TSI s výkonom 77 kW a 7-stupňovou automatickou prevodovkou. „Žilinské centrum ŠKODA Handy ZŤP sme plne prispôsobili zdravotne hendikepovaným zákazníkom. Má bezbariérový prístup, pracuje v ňom špeciálne preškolený servisný technik a automechanik na prestavby a úpravy vozidiel pre ZŤP. Samozrejme, nechýba ani trenažér so simuláciou ručného riadenia,“ dodal Mach.

Značka ŠKODA si je vedomá svojho vedúceho postavenia na slovenskom automobilovom trhu a z toho vyplývajúcej spoločenskej zodpovednosti voči najširšej občianskej spoločnosti. Preto popri sponzoringu športu a kultúry je sociálna angažovanosť ďalším z pilierov stratégie spoločnosti. Cieľom spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko je integrácia osôb so zdravotným postihnutím do spoločnosti pomocou a s dôrazom na vytváranie plnohodnotných pracovných miest.

 Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:

Lucia Busquet, PR manager, ŠKODA AUTO SLOVENSKO s.r.o.

Lucia.busquet@skoda-auto.sk; +421 904 701 345

 Ďalšie informácie pre média nájdete na: http://mediaportal.skoda-auto.com

prihl. meno: „novinar sk“, heslo: slovensko

 

 

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!