ŠKODA a univerzita Tongji Shanghai sa dohodli na spolupráci

  23.08.2011

Úvod / Pomoc komunite

ŠKODA a univerzita TongjiShanghai sa dnes v Šanghajidohodli na rozsiahlejspolupráci. Podľa dohody podporí česká automobilka na čínskej vysokej školeakademický výskum a rozvoj talentov.Pre študentov ŠKODA Auto Vysokej školya univerzity Tongjibude navyše zahájený špeciálny program výmenných pobytov.

„ŠKODAchce do roku 2018 svoj celosvetový predaj zdvojnásobiť na minimálne 1,5 milióna vozidiel. Pre tento rast hrá Čína ako výrobné miesto i ako najväčšízahraničný trh značky ŠKODA mimoriadnu úlohu," hovorí predseda predstavenstvaspoločnosti ŠKODA, Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Vzdelanie je najlepšia investícia do budúcnosti a
spolupráca s univerzitou Tongji je teda celkom logická," dodáva Vahland. „V súvislosti s Rastovou stratégiou a internacionalizáciou trhov budeme v najbližších rokochna celom svete potrebovať vysoko vzdelaných odborníkov. A tými je univerzitaTongji preslávená."

„Jenám mimoriadnu cťou nadviazať ako prvá čínska univerzita spoluprácu tohto druhuso značkou ŠKODA," hovorí Prof. Ak Zhenyu, riaditeľ univerzity Tongji prezahraničné záležitosti. „Táto spoluprácanám veľmi pomôže v našom úsilí stať sa špičkovou univerzitou v medzinárodnommeradle. V prvom kroku sa budeme sústrediť na štúdie týkajúce sa vývojačínskeho automobilového trhu. Postupne by mali nasledovať ďalšie výskumné projekty.Od programu výmenných pobytov si sľubujeme silné impulzy pre špičkových odborníkovčínskeho automobilového priemyslu."

ŠKODA je v Číne prítomná od roku 2007. Úspešný rozvoj značky začala pred štyrmirokmi výroba modelu Octavia v závode Shanghai Volkswagen. S viac ako 180 000predanými automobilmi sa Čína v uplynulom roku po prvýkrát stala najväčšímodbytiskom značky. Len za prvých sedem mesiacov tohto roka vzrástol predaj v Číneo 30,6 percenta. V máji 2011 bolo v partnerskom závode Shanghai Volkswagenvyrobené päťstotisíce vozidlo značky ŠKODA. V nasledujúcich rokoch bude značkasvoju pozíciu ďalej posilňovať. Ako štvrtý model bude po modeloch Octavia,Fabia a Superb automobilka od roku 2013 spoločne so Shanghai Volkswagenvyrábať novú kompaktnú limuzínu. Od roku 2013 bude ŠKODA spoločne so ShanghaiVolkswagen v Číne vyrábať tiež kompaktný SUV model Yeti a počet modelových radovznačky ŠKODA, vyrábaných v Číne, tak vzrastie na päť.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!