SAP je číslom jedna z pohľadu udržateľnosti

  11.07.2011

Úvod / Pomoc komunite

Spoločnosť SAP AG sa stala lídrom z pohľadu udržateľnosti podnikania spomedzi firiem združených v akciových indexoch DAX a Dow Jones Euro Stoxx 50. Vyplýva to z prieskumu poprednej svetovej agentúry Oekom research AG.

SAP dosiahla svoje postavenie najmä vďaka neustálej snahe o komplexné opatrenia na zvýšenie energetickej účinnosti svojich dátových centier či rad opatrení na podporu digitálnej integrácie.

Výborné hodnotenie udržateľnosti je veľmi významné aj z pohľadu investorov, keďže dokladá snahu manažmentu firiem zabezpečiť ich rozvoj v dlhodobom časovom horizonte.

V prípade spoločnosti SAP sa to napríklad prejavilo v náraste hodnoty jej akcií, čo je samozrejme pozitívny signál pre jej akcionárov aj zamestnancov. „Ich príspevok k nášmu úspechu je životne dôležitý,“ skonštatoval Peter Graf, chief sustainability officer spoločnosti SAP. „Postavenie v rebríčku nás motivuje naďalej pokračovať v snahe o rast udržateľnosti a konkurencieschopnosti nášho podnikania,“ dodal.

Oekom analyzoval zhruba 3 100 spoločností na celom svete. SAP sa posunula na prvú priečku z deviateho miesta v rámci indexu DAX a zo štrnásteho medzi Stoxx spoločnosťami. Potvrdila tak výborné postavenie v rebríčkoch udržateľnosti, ktoré sledujú viaceré renomované ratingové agentúry. Už štyri roky napríklad vedie medzi softvérovými firmami v Dow Jones Sustainability Index (DJSI), v FTSE4Good index, Global Challenges Index ako aj v zozname Global 100 naviac udržateľných spoločností sveta.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!