Samsung opäť pomáhal - Spoločnosť Samsung už tretí rok po sebe podporuje neziskovú organizáciu Orchidea ako generálny partner.

  23.10.2013

Úvod / Pomoc komunite

Jin Hwan Kim, prezident Samsung Electronics Czech and Slovak, v tejto súvislosti uviedol: „Orchidea, ako aj deti a ich matky, ktoré krízové centrum prichýli, si zaslúžia našu podporu. Dôkazom toho, že chceme byť plnohodnotným partnerom, je aj nominácia troch detí z centra, ktoré sme minulý rok ako oficiálny partner Olympijských hier Londýn 2012 a olympijskej štafety vybrali na beh s pochodňou. Pre deti to bol obrovský, neopakovateľný zážitok, ktorý si navždy zapamätajú a aspoň na chvíľu im pripomenie príjemné chvíle. Sme radi, že môžeme deťom robiť radosť.“

 

 „Už pred rokmi som povedala, že nás podpora zo strany Samsungu napĺňa pocitom, že robíme zmysluplnú prácu, ktorú oceňuje aj naše okolie. Toto partnerstvo nám zároveň dodáva istotu a priestor na ešte rozsiahlejšiu pomoc tým najzraniteľnejším, deťom a ich matkám,“ uviedla PhDr. Ľubica Šorlová, riaditeľka Orchidea n. o.

Na sklonku roka 2011 podpísali Samsung a Orchidea spoluprácu, v ktorej sa spoločnosť zaviazala neziskovú organizáciu podporovať tri roky. Celková suma podpory za rok 2013 je vo výške 52 000 eur. Z tejto sumy poputuje 40 000 eur na účet neziskovej organizácie a 12 000 eur daruje Samsung vo forme svojich produktov. Za celé obdobie spolupráce už Samsung podporil Orchideu sumou vo výške 156 000 eur. Súčasťou slávnostného odovzdávania šeku bolo aj darovanie použitého šatstva, ktoré venovali zamestnanci Samsungu deťom a matkám v Krízových centrách neziskovej organizácie Orchidea.

Spolupráca s Orchideou sa však neobmedzuje len na finančnú a materiálnu podporu. Zamestnanci Samsungu sa každoročne zapájajú aj do dobrovoľníckeho dňa, počas ktorého pomáhali skrášliť prostredie krízových centier, naučili personál neziskovej organizácie pracovať s notebookmi a pred Vianocami sa organizuje tradičný vianočný bazár. Počas neho si môžu zamestnanci kúpiť vianočné ozdoby, ktoré ručne vyrobili deti z neziskovej organizácie Orchidea.


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!