S ORANGEOM NAUČÍTE DETI SURFOVAŤ BEZPEČNE

  06.10.2015

Úvod / Pomoc komunite

Deti a mladí sú v súčasnosti vo výraznom predstihu v používaní komunikačných technológií v porovnaní so staršími ročníkmi. Rodičia si tak často ani nemajú šancu uvedomiť niektoré riziká, ktoré môžu deťom v online svete hroziť. Počítač, mobil či iné tzv. smart zariadenia sú už neoddeliteľnou súčasťou života. S ich využívaním je však spojený nielen komfort a prístup k informáciám prakticky kedykoľvek, ale aj mnohé úskalia či riziká.

Preto Orange považuje za dôležité vzdelávať nielen deti, ale najmä rodičov a učiteľov v oblasti bezpečného a zodpovedného používania internetu. Webová stránka www.detinanete.sk je tak dobrým miestom, kde nájdu užitočné informácie o problematike, tipy a rady ako pomôcť deťom používať internet rozumne.

„Komunikačné technológie sú už neoddeliteľnou súčasťou života detí. Otvárajú nové možnosti práce s informáciami, no zároveň prinášajú riziká, ktoré môžu mať negatívny vplyv na vývoj dieťaťa. Práve preto je dôležité postaviť sa k problému zodpovedne a vyvíjať aktivity, ktoré by boli prevenciou pred rizikami a návodom, ako technológie používať rozumne a zodpovedne,“ hovorí Andrea Ungvölgyi, špecialista pre zodpovedné podnikanie v Orangei.

Stránka www.detinanete.sk je navrhnutá tak, aby predovšetkým rodičom a učiteľom umožnila jednoduchú a rýchlu orientáciu v obsahu a poslúžila im nielen ako pomôcka pri vyhľadávaní základných informácií, ale aj ako poradňa pri riešení konkrétnych situácií.Návštevníci na nej nájdu základné informácie – fakty o téme, ilustračné videá pre rodičov i pedagógov, užitočné tipy, ako ochrániť deti pred nástrahami internetu či psychologickú poradňu, na ktorú sa môžu obrátiť s konkrétnymi otázkami či problémami týkajúcimi sa témy.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!