Projekt Pomôžme deťom 2014

  25.02.2014

Úvod / Pomoc komunite

Tak, ako je v dm zvykom, dobrú myšlienku projektu môžu podporiť aj jej zákazníci, a to prostredníctvom darovania bodov cez terminál v ktorejkoľvek dm predajni. Môžu si vybrať z dvoch možností, a to poskytnutie buď 30 bodov, čo zodpovedá dennej zásobe plienok, alebo 200 bodov, čo zodpovedá týždennej zásobe plienok pre dieťatko z vybranej rodiny. Body je, samozrejme, možné darovať aj viackrát. Ako poďakovanie získa každý zákazník kupón so zľavou 25 % alebo 50 % na určený výrobok. Do predchádzajúceho ročníka sa týmto spôsobom zapojilo 2 250 zákazníkov, z ktorých 1 525 darovalo dennú a 725 týždennú zásobu plienok.

 

Ing. Mária Halasová, riaditeľka územného spolku SČK Bratislava-okolie na margo projektu povedala: „Pomoc zo strany dm je veľmi prospešná a humánna. Rodiny, ktoré sa nachádzajú v hmotnej núdzi, sú v prvom kontakte pomocou zaskočené a prekvapené. Mamičky, v mnohých prípadoch osamelé, ktoré samy vychovávajú dieťatko, ale aj kompletné viacdetné rodiny s malým bábätkom, sú za ňu však veľmi vďačné. Ako riaditeľka územného spolku som odovzdávala mamičkám poukážky osobne a popri slovách vďaky sa im mnohokrát objavili na tvári aj slzy dojatia.“

Miroslav Žufa, poverený zastupovaním generálnej sekretárky SČK, preberá poukazy na odber plienok pre rodiny v hmotnej núdzi od Magdalény Korbovej z dm drogerie markt.  


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!