PREDČASNE NARODENÝM DEŤOM SA ZLEPŠÍ STAROSTLIVOSŤ AJ VĎAKA ŠATÁM Z MÓLA ORANGE FASHION

  18.12.2013

Úvod / Pomoc komunite

Orange Fashion už tretíkrát predstavila v rámci módnej show aj špeciálnu kolekciu s názvom Šaty zo srdca. Jej spoločným menovateľom bola opäť červená farba a to, že boli určené nielen aby prinášali estetický zážitok, ale aj aby pomohli. Tentoraz bol výťažok z ich dražby určený na podporu poslania 14. dobročinného Plesu v opere, ktorým je zlepšenie starostlivosti o deti, ktoré na svet prišli oveľa skôr. Podľa vyjadrenia Ľubice Kaiserovej z občianskeho združenia malíček, počet predčasne narodených detí stúpa a na Slovensku sa narodí predčasne takmer päťtisíc detí. Celkový výťažok z dražby dosiahol výšku až 12 900 eur. „Táto suma je trojnásobne vyššia, ako sa nám podarilo získať minulý rok. Vnímam to ako potvrdenie toho, že ak sa ľudia majú možnosť dozvedieť o problémoch či potrebe pomôcť, tak sa stále nájdu takí, čo nezištne dokážu podať pomocnú ruku. A to si zaslúži naše poďakovanie a úctu,“ ocenila výsledky dražby Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

Šaty zo srdca tentoraz vyberali muži

Je to po prvý raz, že sa víťaznými dražiteľmi stali výlučne muži. Podľa generálneho riaditeľa Hewlett-Packard na Slovensku Martina Sůru však aj tu treba hľadať ženu: „Jedna vec je, že šaty od Borisa Hanečku a Hany Převátilovej sú krásne a  ihneď počas večera na Orange Fashion nás s partnerkou oslovila ich originalita. Oveľa viac nás však teší, že prostredníctvom módy môžeme pomôcť, aby sa na Slovensku mohla stále viac zlepšovať starostlivosť o predčasne narodené deti.“ To, že sa tento problém týka skutočne mnohých, potvrdili aj ďalší z vydražiteľov. „Keď sme sa s partnerkou dozvedeli, že tieto nádherné červené šaty môžu pomôcť, vlastne sme ani chvíľu nerozmýšľali. Vieme, aké to je, keď sa vaše dieťatko vypýta na svet predčasne - patrí medzi ne totiž aj naša dcérka, ktorej pôrodná hmotnosť bola len 1 100 gramov,“ uviedol Peter Čertík, Head of Sales CEE & Head of Slovakia, M.B.A. EMPIRE. Juraj Droba, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý model od Fera Mikloška vydražil pre svoju partnerku, o svojom rozhodnutí prekvapiť ju takýmto spôsobom na Vianoce povedal: „Oslovil ma charitatívny rozmer tejto dražby, tak som sa rozhodol prispieť.“

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!