Pomáhame

  03.01.2014

Úvod / Nadácie firiem

Prispeli sme na kvalitnejšiu liečbu

ČSOB nadácia prispela Nadácii detského kardiocentra na kúpu prístroja na mimotelový obeh pre malých pacientov v Detskom kardiocentre v Bratislave. O finálny príspevok sa aktívne pričinili klienti, ktorí používajú mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking. Za každú transakciu zrealizovanú cez mobilnú aplikáciu prispela ČSOB nadácia jednotnou sumou. Na kúpe prístroja sa tak podieľal každý, kto platil cez ČSOB SmartBanking.

Dávame priestor šikovným študentom

ČSOB nadácia aj v roku 2013 pokračovala v podporovaní talentov a zorganizovala súťaž pre vysokoškolákov s názvom ČSOB HlavaPäta. Odborné zadania riešili na jar študenti na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave a v jesenných mesiacoch v priestoroch Ekonomickej univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Študentom pri riešení úloh asistovali odborníci z radov ČSOB Finančnej skupiny a odborná porota následne vybrala tie najlepšie riešenia na zadanú tému. Víťazi získali niekoľkomesačnú stáž v našej spoločnosti.

Podporili sme podnikateľské talenty  

ČSOB nadácia podporila aj mladých ľudí, ktorí chcú rozbehnúť vlastný biznis. V období september 2012 až september 2013 podporila občianske združenie The Spot.

Zamestnanci pomohli odporučením

Zamestnanci ČSOB Finančnej skupiny mohli v minulom roku odporučiť projekty, ktoré žiadali o podporu v rámci Zamestnaneckého grantového programu. Cieľom projetku bolo umožniť zamestnancom sprostredkovať pomoc tam, kde si myslia, že je najviac potrebná. ČSOB nadácia nakoniec podporila 24 projektov na základe odporúčania nezávislej komisie.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!