Počas adventu ľudia darovali 62 000 euro

  30.12.2013

Úvod / Nadácie firiem

Každoročne prebieha počas štyroch predĺžených adventných víkendov vianočná zbierka, ktorú organizuje Nadácia Tesco spolu s neziskovými organizáciami. Vyzbierané peniaze pomôžu znevýhodneným skupinám obyvateľov, o ktoré sa neziskové organizácie v danej lokalite starajú. Dobrovoľníci a zamestnanci Slovenskej katolíckej charity vyzbierali v dvanástich obchodoch Tesco takmer 10 000 eur.  Viac ako 52 000 eur ľudia darovali neziskovým organizáciám združeným v Slovenskej humanitnej rade.

Najvyššiu sumu cez 10 000 euro sa podarilo vyzbierať v hypermarkete Tesco v Žiline a získala ju Nadácia Krajina harmónie Žilina. Hneď za nimi sa umiestnila ÚNSS – Výcviková škola vodiacich psov z Bratislavy, ktorí zbierali v hypermarkete Tesco Lamač a vyzbierali takmer 7 500 €. Tohtoročná zbierka odštartovala 28. novembra a skončila 22. decembra.

„Aj tohtoročná vianočná zbierka potvrdila skutočnosť, že ľudia počas zimných mesiacov sú citlivejší a ohľaduplnejší voči ľuďom odkázaným na pomoc iných. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili.“ povedala v tejto súvislosti Martina Múčková, manažérka spoločenskej zodpovednosti Tesco Stores SR.

Výsledky zbierky za jednotlivé víkendy

  • 1. víkend   - 13 854 €
  • 2. víkend   - 16 074 €
  • 3. víkend   - 15 756 €             
  • 4. víkend   - 16 340 €  
  • Spolu         - 62 024.           


Poznámka pre vydavateľa

  • Nadácia Tesco v spolupráci s partnermi organizuje už 12. ročník vianočnej charitatívnej zbierky
  • Výsledkom tohtoročnej zbierky je vyzbieraná celková suma – 62 000 eur
  • Vianočná zbierka začala 28. novembra a trvala až do 22. decembra 2013
  • Zbierka prebehla na nepredajných plochách v 33 hypermarketoch, supermarketoch a obchodných domoch Tesco
  • Cieľom zbierky bolo finančne pomôcť neziskovým organizáciám, ktoré sa venujú rôznym znevýhodneným skupinám obyvateľstva

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!