Ples v opere podporil malíček

  29.01.2014

Úvod / Pomoc komunite

Aj tento rok sa hostia Plesu v opere stali súčasťou jeho dobročinného poslania. Každá vstupenka pre tristo párov hostí bola spojená s príspevkom vo výške 500 eur, mnohí z pozvaných osobností z oblasti vedy, vzdelávania, kultúry či hospodárskeho života sa však rozhodli venovať oveľa viac, čoho dôkazom je aj suma 239 226 eur pre občianske združenie malíček, ktoré ho v plnej výške prerozdelí medzi šesť perinatologických centier. 14. ročník Plesu v opere sa tak stal ročníkom s historicky najvyšším dobročinným príspevkom a opätovne sa zaradil medzi najväčšie dobročinné podujatia svojho druhu.

Ples v opere patrí medzi najväčšie spoločenské podujatia a už piaty rok sa s ním spája aj poslanie pomáhať tam, kde je pomoc potrebná. Vďaka tomu získalo Detské kardiocentrum lepšie prístrojové vybavenie, ktoré slúži pri záchrane malých pacientov a pre zdravotne postihnutých či tých, ktorí žijú v sociálne slabších pomeroch, sa podarilo nájsť v rámci projektu Kultúra bez bariér nové naplnenie snov či voľného času.

Tohtoročný Ples v opere sa venoval zdravotníctvu a to oblasti, kde novonarodený život potrebuje starostlivosť a pomoc - na Slovensku sa totiž ročne rodí predčasne až približne päťtisíc detí. Im aj ich rodinám pomáha občianske združenie malíček, prostredníctvom ktorého teraz získa šesť špecializovaných perinatologických centier v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Martine, Nových Zámkoch a Prešove potrebné prostriedky na zvýšenie kvality starostlivosti o novorodencov, ktorí sa na svet vypýtali oveľa skôr. „Orgány takýchto bábätiek sú nezrelé, bez pomoci častokrát nedokážu prijímať stravu či dýchať, veď vážia často menej ako sedemsto gramov. Následky predčasného narodenia ich môžu sprevádzať celý život. Vďaka získaným financiám sa zvýši šanca na to, aby svoj život počas dospievania a v dospelosti žili lepšie a kvalitnejšie,“ uviedla Mgr. Ľubica Kaiserová z občianskeho združenia malíček. Jej slová potvrdili aj experti, ktorí prišli v pondelok 27. januára do priestorov Nemocnice sv. Cyrila a Metoda - Univerzitná nemocnica v Bratislave, kde si z rúk Pavla Lančariča, generálneho riaditeľa Orange Slovensko a člena Čestného plesového výboru a riaditeľky Plesu v opere Andrey Cocherovej prevzali symbolický šek výťažku Plesu v opere a poďakovanie za ich prínos k rozvoju perinatológie v podobe autorskej grafiky s výstižným názvom Blíženci od výtvarníčky Ivety Ledererovej. „Je to pre nás obrazné vyjadrenie ľudskej opory, ktorú môže dávať každý z nás. Ples v opere svojím dobročinným poslaním napĺňa práve takýto pocit ľudskej spolupatričnosti a blízkosti chápania potreby pomoci druhým,“ uviedla Andrea Cocherová.

Na obrázku Marián Chudovský – generálny riaditeľ SND a člen Čestného plesového výboru, Andrea Cocherová – riaditeľka Plesu v opere, Ľubica Kaiserová – predsedníčka o.z. malíček, Pavol Lančarič – generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko.


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!