OKNOPLAST podporil projekt Stanica Žilina - Zárečie

  03.02.2014

Úvod / Pomoc komunite

Stanica Žilina – Zárečie patrí do medzinárodnej siete nezávislých kultúrnych inštitúcií (napríklad network Trans Europe Halles), ktoré vznikli na báze občianskych iniciatív mladých ľudí revitalizujúcich prázdne industriálne a obchodné objekty na priestory pre súčasné umenie a kultúrno-sociálne aktivity.

„Sme radi, že spoluprácou prispievame k vývoju miestnych komunít a môžeme podporovať mladých talentovaných umelcov, ktorí svoj voľný čas a elán investujú do rozvoja kultúry. Táto oblasť je v súčasnosti veľmi vyhľadávaná,“ uviedol Filip Ostrowski, Špecialista marketingovej komunikácie pre CEE v spoločnosti OKNOPLAST.

„OKNOPLAST podporil rozšírenie projektu Stanica Žilina Zárečie o nový recyklovaný lodný kontajner, ktoré vytvorili nové priestory sály S2 (www.stanica.sk/s2). Tieto priestory budú využívané celoročne, napríklad v lete pre návštevníkov najväčších akcií na stanici (festivaly Fest Anča a Kiosk) a v zime najmä pre divákov zo sály S2. Rozšírená časť areálu je typickým príklad recyklovanej nízko nákladovej architektúry a alternatívneho staviteľstva, na ktoré sa špecializujeme posledné roky a tak sa stanica rozširuje,“ uviedol Marek Adamov, riaditeľ Stanice Žilina Zárečie.

Stanica v budove starej, no stále funkčnej železničnej zastávky Žilina-Záriečie, je spojením nezávislého kultúrneho priestoru, umeleckého laboratória a kolektívu aktivistov. Na neoznačenej mape súčasnosti chceme byť prestupným uzlom, v ktorom sa kriticky uvažuje, tvorí a vzdeláva. Pokračujeme v písaní príbehu malej stanice, kde sa vždy križovali cesty miestnych obyvateľov i cestujúcich zďaleka.

Viac informácií sa nachádza na: http://www.oknoplast.sk/sk

Sledujte nás aj na Facebooku oknoplast.sk.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!