Naučte sa nové anglické výrazy a darujte ryžu

  19.11.2007

Úvod / Pomoc komunite

To je ryža! Na charitatívnej stránke FreeRice.com si môžete v jednoduchej, no skvelo vymyslenej slovnej hre doplniť svoj anglický slovník, ba čo viac, môžete tým zároveň dopomôcť hladnému človeku k plnej miske ryže.

Hra spočíva na jednoduchom princípe. Na stránke sú používateľovi predhadzované rôzne anglické slová a treba vždy zo štyroch možností vybrať ekvivalent k danému výrazu. Ak používateľ vyberie trikrát po sebe správne ekvivalenty na rôzne slová, postupuje do ďalšej úrovne, kde už sa nachádzajú o niečo ťažšie výrazy. Ak sa pomýli, prepadne sa okamžite o úroveň nižšie. Hra je napínavá, pretože aj na rovnakej úrovni sú slová, ktoré poznáme alebo nepoznáme. Úrovne obťažnosti slov zároveň nie sú definované staticky: pri každej správnej či nesprávnej voľbe používateľa sa daný výraz v databáze nanovo prehodnotí a môže byť zaradený do vyššej alebo nižšej úrovne obťažnosti. V hre existuje 50 úrovní, no len veľmi málo ľudí sa dostane za úroveň 48.

Hra používateľovi po čase celkom automaticky rozširuje jeho anglickú slovnú zásobu. Nie je to však všetko. Každým klikom na stránke sa na nej obnovujú reklamy, za ktoré reklamní partneri prispievajú charitatívnej organizácii na ryžu pre hladných ľudí rozvojových krajín. Pomôcť treba, keďže podľa OSN zomrie následkami podvýživy každý jeden deň až 25 000 ľudí. Už jedna miska ryže, ktorú používateľ „nakliká“ za pár minút, môže urobiť rozdiel v tom, či niekto zostane v ten deň hladný alebo sa naje.

„Ryžujte“ vedomosti na stránke

Zdroj: TS PCR

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!