Najviac nápadov na zlepšenie svojho okolia majú Banskobystričania

  10.05.2016

Úvod / Nadácie firiem

"Sme veľmi radi, že neziskové organizácie majú taký enormný záujem o náš komunitný program. Celkovo sme na Slovensku zaregistrovali vyše 438 projektov. A teraz posúvame možnosť výberu našim zákazníkom, aby rozhodli, ktorých 77 projektov získa dokopy 100-tisíc eur a bude realizovaných,“ povedal Peter Sklenář, manažér spoločenskej zodpovednosti Tesco Stores SR.

Do grantového programu najviac projektov – takmer pätinu prihlásili organizácie z Banskobystrického kraja. V tesnom závese záleží najviac na zlepšení života v komunite Žilinčanom a Košičanom. Šport, vzdelávanie a sociálna starostlivosť – to sú zase oblasti, kde neziskové organizácie vedia najviac pomôcť. O tom, či budú môcť organizácie svoje nápady aj realizovať, však nerozhodne Tesco, ale ľudia. 

Zákazníci Tesca totiž dostanú pri každom nákupe hlasovací kupón, ktorý môžu vhodiť do hlasovacieho zariadenia s krátkym opisom jednotlivých projektov. Týmto spôsobom tak ľudia podporia projekt, ktorý sa im najviac páči. Každý môže za svojho favorita hlasovať viackrát. Hlasovanie v jednotlivých predajniach Tesco prebehne od 11. mája 2016 do 7. júna 2016. Zo 77 víťazných projektov lokálnych neziskových organizácií, ktoré dostanú od zákazníkov najviac hlasov, získa každý 1 300 eur na realizáciu svojho nápadu.

Medzi projektmi súťažiacimi o priazeň zákazníkov sú tie, ktoré pomôžu zlepšiť verejné priestranstvá, parky, ihriská, podporiť rozvoj komunitného života, vzdelávacie aktivity, zdravý životný štýl, sociálne slabších a znevýhodnené skupiny spoluobčanov, detí alebo nezamestnaných.

Zaujímavosti o projektoch neziskových organizácií:

·         Do grantového programu Vy rozhodujete, mi pomáhame prihlásilo svoje projekty 438 neziskových organizácií

·         Takmer pätina prihlásených projektov bola z Banskobystrického kraja, ďalej bol najvyšší záujem organizácií v Žilinskom a Košickom kraji

·         Približne 40 % projektov bolo zameraných na rozvoj športu, 24 % na podporu vzdelávania a 15 % projektov navrhovalo aktivity s cieľom podporiť sociálnu starostlivosť

·         Najviac projektov bolo orientovaných na študentov a deti a mládež

·         Z prihlásených projektov grantová komisia vybrala 229 najlepších, ktoré postúpili do hlasovania v predajniach Tesco

·         Počet plánovaných dobrovoľníkov na prihlásených projektoch bol spolu 8 750

·         Takmer 60 % všetkých prihlásených projektov malo odporúčanie zamestnancov spoločnosti Tesco

Viac informácií o vybraných projektoch je na www.tesco.sk/pomahame alebo v ktorejkoľvek predajni Tesco.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!