Nadácie firiem


Nadácia Orange opäť podporí projekty zodpovedného využívania digitálnych médií Bratislava - Nadácia Orange otvára grantový program e-Školy pre budúcnosť. Jeho tretí ročník opäť venuje zvláštnu pozornosť téme ochrany pred rizikami využívania digitálnych médií. Na podporu najzaujímavejších projektov aktívnych pedagógov a mimovládnych organizácií Nadácia prerozdelí celkovo 50 000 eur.

05.09.2016 | Nadácie firiem

Spojili sa pre dobrú vec, Nadácia Orange podporí ich nápady Bratislava - Nadácia Orange opäť podporí prospešné aktivity, ktoré pomáhajú rozvoju komunít, dobrovoľníctva a hľadaniu spoločných riešení na miestne či celospoločenské problémy. Do grantového programu Spojme sa pre dobrú vec aktívni ľudia zaslali celkovo 347 projektov z celého Slovenska. O podporených projektoch rozhodovala odborná komisia aj verejnosť.

10.06.2016 | Nadácie firiem

Cena Nadácie Orange za rok 2015 pozná svojich víťazov Bratislava - Nadácia Orange ocenila výnimočné mimovládne organizácie už po siedmy raz. Víťaznú trofej si zo slávnostného gala večera v kategóriách Sociálna inklúzia, Vzdelávanie a Komunitný rozvoj odnieslo 11 z celkovo 92 prihlásených organizácií. Po tretíkrát udelili aj Cenu za občiansku angažovanosť.

31.05.2016 | Nadácie firiem

Najviac nápadov na zlepšenie svojho okolia majú Banskobystričania Bratislava - Viac parkov, čistejších detských ihrísk, prednášok o zdravom životnom štýle či širšiu ponuku športových podujatí pre deti a mládež by Slováci radi uvítali vo svojom okolí. Ide o najčastejšie návrhy na zlepšenie života v regiónoch, ktoré počas marca prihlásili do jedinečného grantového programu Tesco s názvom Vy rozhodujete, my pomáhame neziskové organizácie.

10.05.2016 | Nadácie firiem

Nadácia Orange dáva zelenú užitočným nápadom v oblasti komunitného rozvoja. Pre dobrú vec renovuje svoj grantový program. Bratislava - Nadácia Orange opäť podporí tých, ktorí veria, že svet okolo nás môže byť lepší a snažia sa to ukázať. Grantovým programom Spojme sa pre dobrú vec, ktorý nadväzuje na úspešný program Šanca pre váš región, podporí realizáciu užitočných nápadov, ktoré môžu prispieť k zlepšeniu vzájomných vzťahov a k pozitívnemu dianiu v komunite, či nachádzať riešenia na spoločné problémy. Neformálne skupiny či mimovládne organizácie sa o finančný príspevok na svoje projekty môžu uchádzať do 19. mája.

27.04.2016 | Nadácie firiem

Na Slovensku pribudol Lab – záujemcovia si v ňom môžu skúsiť prácu s najmodernejšími technológiami Bratislava - Lab powered by Nadácia Orange – to je nové miesto, kde sa odo dneška môžu oficiálne stretávať a naberať nové digitálne zručnosti študenti, mladí profesionáli, ale aj široká verejnosť so záujmom o najmodernejšie technológie. V novootvorenom Labe v centre Bratislavy nájdu prístroje budúcnosti i coworkingový priestor. Slúžiť bude na testovanie progresívnej digitálnej produkcie a dizajnu v praxi, výskum i vzdelávanie.

14.03.2016 | Nadácie firiem

NADÁCIA ORANGE ROZDELILA ŠKOLÁM 50 000 EUR – POMÔŽU CHRÁNIŤ DETI PRED RIZIKAMI MODERNÝCH TECHNOLÓGIÍ Bratislava – V druhom ročníku grantového programu e-Školy pre budúcnosť Nadácia Orange opäť podporila desiatky užitočných nápadov. Na podporu zodpovedného a bezpečného používania komunikačných technológií deťmi takto prerozdelila 50 000 eur.

23.11.2015 | Nadácie firiem

UŽ PO 14. RAZ BUDÚ OCHOTNÍ ĽUDIA DÁVAŤ VIANOCE INÝM. NADÁCIA ORANGE OTVORILA PROGRAM DARUJTE VIANOCE Bratislava – Už po 14. raz otvára Nadácia Orange grantový program Darujte Vianoce. Žiadatelia o grant budú môcť pripraviť krajšie vianočné sviatky pre ľudí zo svojho bezprostredného okolia a v predvianočnom období tak pomôžu splniť sny tým, ktorých stretol neľahký osud. Vyvrcholením grantového programu bude už tradične slávnostné odovzdanie ocenenia Srdce na správnom mieste. Odborná komisia ho opäť udelí výnimočnej osobnosti za nezištnú a dlhodobú pomoc druhým.

21.10.2015 | Nadácie firiem

Bielokarpatskí ovocinári zachránia vzácne sady výrobou 100 % muštu aj vďaku grantu 4 200 eur od UniCredit Foundation. Bratislava – Záchrana miestnych a krajových odrôd ovocných stromov prostredníctvom výroby ovocného muštu je unikátnym projektom občianskeho združenia Pre prírodu, ktoré postavilo svoj spoločensky prospešný zámer na princípoch sociálneho podnikania.

18.11.2014 | Nadácie firiem

UŽ PO DESIATY RAZ NADÁCIA ORANGE PODPORÍ DOBRÉ NÁPADY NA ZLEPŠENIA V REGIÓNE Bratislava – Nadácia Orange vyhlasuje už desiaty ročník grantového programu Šanca pre váš región. Opäť ním chce motivovať aktívnych ľudí v slovenských regiónoch, aby vlastnou snahou prispeli k pozitívnym zmenám vo svojom okolí, obci či meste. Medzi dobré nápady v jubilejnom ročníku prerozdelí celkovo 90 000 eur.

30.04.2014 | Nadácie firiem

Nadácia Pontis už budúci štvrtok odovzdá ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2013 Bratislava - Nadácia Pontis už budúci štvrtok odovzdá ocenenia Via Bona Slovakia za rok 2013 za inšpiratívne projekty firiem v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania.

04.04.2014 | Nadácie firiem

Zoznam nominácií, ktoré zabojujú o cenu Via Bona Slovakia za rok 2013 Nadácia Pontis v tomto roku prijala 52 nominácií, z ktorých nezávislá hodnotiaca komisia posunula do užšieho výberu 22. Víťazi v 7 kategóriách budú známi vo štvrtok 10. apríla počas slávnostného galavečera Via Bona Slovakia.

05.04.2014 | Nadácie firiem

UniCredit Foundation a Nadácia PROVIDA rozdelili 48 tisíc eur medzi prvé štyri lietajúce ryby Bratislava – UniCredit Foundation a Nadácia PROVIDA vyhlásili víťazov grantového programu „Môžu ryby lietať?“, ktorý je zameraný na podporu spoločensky prospešného podnikania. Každý zo štyroch víťazných projektov získal finančnú podporu vo výške 12 tisíc eur.

22.03.2014 | Nadácie firiem

ONLINE SA BUDE DAŤ NAKÚPIŤ ZA DOBRÉ SKUTKY Bratislava – Počas tohtoročného neoficiálneho Dňa optimizmu – dňa vzniku Nadácie Orange, štartuje na jej facebookovom profile online Obchod pre optimistov. Nakupovať sa v ňom bude namiesto peňazí za dobré skutky.

21.03.2014 | Nadácie firiem

Na výučbu dopravnej výchovy môžu školy od Nadácie Volkswagen Slovakia získať 20 000 eur Bratislava – Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) spúšťa tretí ročník grantového programu „Bezpečne na cestách“, cez ktorý prerozdelí sumu 20 000 eur. Cieľom je podporiť projekty v oblasti dopravnej výchovy v materských a základných školách.

24.02.2014 | Nadácie firiem

Zamestnanci Volkswagen Slovakia vyzbierali pre deti prostredníctvom akcie „Zostatkový cent“ 12 700 eur Bratislava – Zamestnanci spoločnosti Volkswagen Slovakia venovali v minulom roku na vzdelávacie projekty pre deti z detských domovov a podporu sirôt sumu 12 700 eur. Financiami prispeli v rámci akcie Nadácie Volkswagen Slovakia s názvom „Zostatkový cent“.

21.02.2014 | Nadácie firiem

NADÁCIA ORANGE PO PRVÝKRÁT OCENÍ NIELEN MIMOVLÁDNE ORGANIZÁCIE, ALE AJ KONKRÉTNYCH ĽUDÍ Bratislava – Už po piatykrát udelí Nadácia Orange mimovládnym organizáciám na Slovensku Cenu Nadácie Orange. Doteraz takto morálne, ale aj finančne ocenila prácu 36 spolkov, občianskych združení a ďalších organizácií, ktoré sa systematicky a dlhodobo angažujú v oblasti vzdelávania, sociálnej inklúzie a komunitného rozvoja. V okrúhlom piatom ročníku pribudla nová kategória – individuálne ocenenie pre osobnosť. Celkovo Nadácia Orange prerozdelí tento rok oceneným neziskovým organizáciám 45 000 eur.

12.02.2014 | Nadácie firiem

Nadácia Volkswagen Slovakia podporí v roku 2014 vzdelávanie na Slovensku sumou 120 000 eur Bratislava – Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) otvorí v roku 2014 päť grantových programov zameraných na podporu vzdelávania: Bezpečne na cestách, HiTechUni, Stredné školy a technika, Zamestnanecké projekty a Vzdelanie = Budúcnosť.

07.02.2014 | Nadácie firiem

Nadácia VÚB rozdelila vlani 600 000 eur BRATISLAVA – V roku 2013 podporila Nadácia VÚB 76 projektov v celkovej výške viac ako 600 000 eur. Najväčší podiel financií 41% smeroval do podpory umenia a kultúrneho dedičstva. Charitatívne projekty získali 31% a oblasť vzdelávania 28% prostriedkov.

23.01.2014 | Nadácie firiem

Lietajúce ryby sú už aj na Slovensku. Bratislava – Nadácia PROVIDA vyhlásila výsledky grantového programu „Môžu ryby lietať?“, ktorého cieľom je spájať princípy podnikavosti a filantropie.

19.12.2013 | Nadácie firiem

Pomáhame Aj v roku 2013 sme pomáhali tam, kde to najviac treba. ČSOB nadácia rozdelila sumu 180 000 € do skvalitnenia liečby, ponúkla príležitosť šikovným študentom, či podporila začínajúce podnikateľské talenty.

03.01.2014 | Nadácie firiem

Počas adventu ľudia darovali 62 000 euro Bratislava – Dobrovoľníci z neziskových organizácií vyzbierali v 33 obchodoch Tesco na Slovensku viac než 62 000 eur. Nadácia Tesco zorganizovala počas štyroch predĺžených adventných víkendov už 12. ročník tradičnej Vianočnej zbierky, ktorej sa zúčastnili partneri Slovenská humanitná rada a Slovenská katolícka charita.

30.12.2013 | Nadácie firiem

SPRÁVNY CHLAP SO SRDCOM NA SPRÁVNOM MIESTE Bratislava – Nadácia Orange dnes opäť udelila každoročné ocenenie Srdce na správnom mieste. V tomto roku ho prvý raz získal muž, Ondrej Oláh z Divína. Za takmer 15 rokov svojej existencie v spolupráci s neziskovými organizáciami pomohla Nadácia Orange už tisíckam ľudí. V roku 2013 rozdelila finančné prostriedky v celkovej sume vyše 900 000 eur. V rámci dlhodobo najúspešnejšieho grantového programu Darujte Vianoce rozdelila doteraz najvyššiu sumu 65 000 eur, pričom Nadácia Orange prvýkrát pomáha aj prostredníctvom Facebooku.

13.12.2013 | Nadácie firiem

Nadácia Volkswagen Slovakia podporuje deti a mladých ľudí už päť rokov Bratislava – Presne päť rokov podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) aktívnych študentov, učiteľov i zamestnancov pri zlepšovaní vzdelávania na Slovensku.

06.12.2013 | Nadácie firiem

Spoločne sme pomohli tam, kde to najviac treba 62 065, 74 €. Toto je výsledná suma, ktorú ČSOB nadácia venovala Nadácii detského kardiocentra. Peniaze budú investované do kúpy prístroja na mimotelový obeh pre malých pacientov v Detskom kardiocentre v Bratislave. O finálny príspevok sa aktívne pričinili klienti, ktorí používajú mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking.

03.12.2013 | Nadácie firiem

Nadácia Volkswagen Slovakia podporí dopravnú výchovu detí na Slovensku sumou 14 000 eur Bratislava - Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) v roku 2012 odštartovala grantový program „Bezpečne na cestách.“. Jeho zámerom je zvyšovanie znalostí detí a žiakov o pravidlách cestnej premávky. V roku 2013 podporí deväť projektov v celkovej sume 14 000 eur.

29.10.2013 | Nadácie firiem

NADÁCIA ORANGE UMOŽNÍ DAROVAŤ KRAJŠIE VIANOCE Bratislava – Nadácia Orange otvára dvanásty ročník svojho charitatívneho programu Darujte Vianoce. V rámci neho prerozdelí na podporu sociálne slabších či inak znevýhodnených ľudí tento rok až 65 000 eur. Je to historicky najvyššia suma rozdelená v programe. Možnosť darovať niekomu krajšie Vianoce opäť dostanú aj návštevníci portálu www.dakujeme.sk.

10.10.2013 | Nadácie firiem

Vstupné portály volajú po oprave BRATISLAVA – Deväť vstupných portálov do historických budov na Slovensku bude bojovať v internetovom hlasovaní o grant na obnovu z Nadácie VÚB. Ide o každoročnú aktivitu Poklady môjho srdca, ktorou chce Nadácia VÚB prebudiť záujem ľudí o kultúrne dedičstvo. Hlasovať môžete na stránke www.vub.sk/portaly do konca októbra.

02.10.2013 | Nadácie firiem

Vznikla Nadácia Tesco Spoločnosť Tesco Stores SR založila Nadáciu Tesco. Nadácia Tesco je samostatný právny subjekt, ktorý umožní v ešte širšej miere spoločnosti Tesco venovať sa pomoci a podpore neziskovému sektoru ako prostredníctvom dovtedajšieho neivenstičného Fondu Tesco. Nadácia Tesco prevezme všetky práva a záväzky po Fonde Tesco a rozsah jeho aktivít ešte rozšíri. Tesco chce takto potvrdiť svoj verejný záväzok voči spoločnosti, kde pôsobí a ešte viac pomáhať v súlade so svojou obchodnou stratégiou.

00.00.0000 | Nadácie firiem

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!