Nadácia UniCredit Foundation oslavuje 10.výročie Gift Matching Programu

  12.03.2013

Úvod / Pomoc komunite

Miláno/Viedeň, 12. marec. 

Gift Matching Program“- skupinová iniciatíva nadácie UniCredit Foundation – v rámci ktorej sú finančné príspevky zamestnancov darované neziskovým organizáciám podľa vlastného výberu  zdvojnásobené nadáciou UniCredit Foundation,  oslávila na slávnostnom odovzdávaní cien vo Viedni svoje 10. výročie.

Počas svojej desaťročnej činnosti program pomohol financovať viac než 3500 projektov, podporovaných neziskovými organizáciami v celej Európe a to prostredníctvom dobrovoľných zbierok zamestnancov a doplňujúcich príspevkov nadácie UniCredit Foundation v celkovom objeme viac než 31 mil. €.

V roku 2012 sa Gift Matching Programu zúčastnilo 19 krajín a vďaka viac než 13 000 zamestnancom sa podarilo vyzbierať okolo 3,7 mil. € a podporiť 411 neziskových organizácií. Na Slovensku sa do tejto iniciatívy zapojili aj zamestnanci UniCredit Bank Slovakia a. s. a dobrovoľne finančne podporili päť neziskových organizácií pôsobiacich v sociálnej oblasti zameraných na podporu a pomoc deťom.

UniCredit Foundation poskytla na každý jeden z 19 najlepších ocenených projektov dodatočný príspevok k vyzbieraným sumám až do výšky 5000 €. V porovnaní so štandardným procesom znásobenia darov, ktoré poskytli zamestnanci neziskovým organizáciám, ide o mimoriadny príspevok neziskovej organizácii navyše. Vďaka zanietenosti zamestnancov ocenených projektov boli následne neziskovým organizáciám podporovaným v rámci tohoto projektu poskytnuté ďalšie výhody.

Slávnostné udeľovanie cien v rámci 10. ročníka sa uskutočnilo pred pár dňami v Bank Austria Kunstforum vo Viedni za účasti CEO skupiny UniCredit, Federica Ghizzoniho,  riaditeľa Divízie SVE Gianniho Franca Papu a predsedu nadácie UniCredit Foundation Maurizia Carraru.

Ako uviedol Federico Ghizzoni, CEO UniCredit: Rád by som sa poďakoval všetkým zamestnancom UniCredit za ich zvyšujúcu sa angažovanosť a nepretržitú zanietenosť, ktorú ukazujú od samého začiatku. Energia a know-how, ktoré naši zamestnanci venujú záujmom okolitých komunít, nám umožňujú posunúť zmysel pre solidaritu a inklúziu, ktorým bola skupina vždy známa, do konkrétnych činov”.

Maurizio Carrara, prezident nadácie UniCredit Foundation, dodal: “Jednou z najvyšších priorít nadácie UniCredit je stavať na mimoriadnom dobrovoľníckom úsilí tak veľkého počtu zamestnancov UniCredit vo všetkých krajinách, kde skupina pôsobí. Gift Matching Program prebieha zároveň s inými významnými iniciatívami ako napríklad Your Choice, Your Project (Vaša voľba, Váš projekt), ktorých cieľom je podporovať neoddeliteľnú úlohu, ktorú zohrávajú zamestnanci UniCredit. Prekvitajúce nadšenie a ochota, ktorú naši kolegovia ukazujú dokazuje, že sme na správnej ceste”.

Desiaty ročník v číslach:

 • 411 projektov podporených 13 500 zamestnancami v 19 štátoch.
 • od zamestnancov bolo vyzbieraných 1 870 000 € a vďaka darovacej politike nadácie UniCredit Foundation, ktorá funguje na princípe pridelenia 100 % darovanej sumy, bolo na financovanie projektov celkovo poskytnutý objem finančných prostriedkov vo výške viac než 3 700 000 €.

Uvádzame zoznam zamestnancov, ktorí boli ocenení:

 • Rakúsko: Michael Resch za podporu “FALTA - Österreichische Hilfsprojekte für Menschen in Not";
 • Bosna a Hercegovina: Dario Slišković (cenu prevzala Selma Ridanovic) za podporu “The Mother's Village/Majčino selo, Međugorje”;
 • Bulharsko: Ekaterina Ancheva za podporu “Bulgarian Charity Aid Foundation”;
 • Chorvátsko: Krešimir Ćurlin za podporu “Mary’s Meals”;
 • Estónsko: Dace Straume za podporu “The Youth Homeplace NGO”;
 • Nemecko: Steffen Welz za podporu “Christliche Drogenarbeit e.V.”;
 • Kazachstan: Alua Satybaldiyeva za podporu “Shelter for children Kovcheg”;
 • Taliansko: Michele Betetto za podporu “Il castello dei sorrisi”;
 • Lotyšsko: Dace Straume za podporu “Riga Children's Hospital Foundation”
 • Litva: Dace Straume za podporu “Public association of Oncohematologic children “Paguoda” for Children‘s Hospital”;
 • Rumunsko: Raluca Bogos Mironescu za podporu “Bethany Foundation”;
 • Poľsko: Agnieszka Zygo za podporu “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”;
 • Česká republika: Karel Nováček za podporu “St. Terezie Refuge Home”;
 • Rusko: Elena Semeykina za podporu Dysimmunity Children Relief Fund "Podsolnukh;
 • Srbsko: Jasna Uzelac Braunovic za podporu “Mali Veliki Ljudi”;
 • Slovensko: Jana Voberová za podporu “Well Giving, o. z.”;
 • Slovinsko: Nuša Kanižaj za podporu “Zveza prijateljev mladine Ljubljana Moste Polje”;
 • Turecko: Nurcan Erhan za podporu “Losev - Foundation For Children With Leukemia”.
 • Maďarsko: Jozsef Sipos za podporu “The Hungarian Foundation for Paediatric Emergency Care”;

O skupine UniCredit

UniCredit je vedúcou európskou komerčnou bankou so silnými koreňmi v 22 krajinách. Naša celková celosvetová sieť zahŕňa približne 50 trhov s viac než 9400 pobočkami a viac než 158 000 zamestnancami (K 30. Júnu 2012).
V regióne strednej a východnej Európy UniCredit riadi najväčšiu medzinárodnú bankovú sieť s viac než 3700 pobočkami. Skupina pôsobí v Azerbajdžane, Bosne a Hercegovine, Bulharsku, Českej republike, Estónsku, Chorvátsku, Kazachstane, Kirgizsku, Litve, Lotyšsku, Maďarsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku,  Rumunsku, Rusku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Taliansku, Turecku a na Ukrajine.

Kontakt:

Media Relations: Tel. +39 02 88628236; e-mail: MediaRelations@unicredit.eu

Kontakty na lokálne médiá:   

Identita a komunikácia
Zuzana Ďuďáková
Tel.: +421 2 4950 2303

 


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!