Nadácia Pontis už budúci štvrtok odovzdá ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2013

  04.04.2014

Úvod / Nadácie firiem

Ocenenie Via Bona Slovakia putuje raz ročne firmám, ktoré sa na Slovensku snažia zodpovedne podnikať. Okrem biznisu robia niečo navyše či už vo vzťahu k zákazníkom, svojim zamestnancom, okoliu alebo životnému prostrediu.

Via Bona opäť prinesie to najzaujímavejšie, čo sa v zodpovednom podnikaní a filantropii udialo v uplynulom roku. Medzi nominovanými je napríklad projekt ekopenzióna, podpory zamestnancov v ťažkých životných situáciách, podpory mladých hudobných talentov zo sociálne slabších rodín alebo projekt zameraný na prevenciu závislosti detí od internetu a mobilov či ochranu pred kyberšikanou. Nadácia prvýkrát udelí aj Cenu verejnosti firme, ktorá získala od ľudí najviac hlasov v on-line hlasovaní.

„Aj tento rok sme hľadali firmy, ktoré dokážu inšpirovať svojimi nadštandardnými službami pre zákazníkov a férovosťou k ďalším partnerom, ústretovými podmienkami pre zamestnancov a pozitívnym vplyvom na životné prostredie a svoje okolie. Ľudia vo firmách si už dnes nekladú otázku, či treba vo svojom podnikaní posilňovať zodpovednosť. Stále viac ich k tomu núti verejnosť, médiá, vláda i zamestnanci. Hlavnou výzvou je, ako to robiť a aké riešenia prinášať, aby mali väčší úžitok pre spoločnosť i firmu samotnú,“ hovorí programový riaditeľ Nadácie Pontis Pavel Hrica.

Hodnotiaca komisia zložená zo 47 nezávislých odborníkov posunula do finále 22 nominácií, ktoré zabojujú v 7 kategóriách - Zodpovedná veľká firma, Zodpovedná malá/stredná firma, Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Férový hráč na trhu, Podporovateľ dobrovoľníctva a Dobrý partner komunity.

Víťazi budú známi počas galavečera Via Bona Slovakia, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 10. apríla o 19.00 hodine v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave. Celý galavečer sa bude mať podobu divadelného predstavenie Peter ide podnikať, v ktorom si zahrá aj autistický herec z banskobystrického Divadla z pasáže.


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!