NADÁCIA ORANGE UMOŽNÍ DAROVAŤ KRAJŠIE VIANOCE

  10.10.2013

Úvod / Nadácie firiem

Aj tento rok dáva Nadácia Orange prostredníctvom charitatívneho programu Darujte Vianoce možnosť spríjemniť Vianoce ľuďom po celom Slovensku. Už po dvanásty raz program umožňuje požiadať o podporu dobrého nápadu, ktorý pomôže splniť sny o príjemných sviatkoch iným – najmä chorým, opusteným, ľuďom bez domova či v núdzi.

„Program Darujte Vianoce umožňuje pripraviť krásne sviatky tým, ktorí ich nemôžu prežiť plnohodnotne alebo v kruhu svojich najbližších z najrôznejších dôvodov. Vďaka tomuto programu z roka na rok vidíme, že počet ľudí, ktorí si všímajú potreby iných a majú chuť postarať sa im o pekné sviatky neustále rastie,“ hodnotí Andrea Cocherová, správkyňa Nadácie Orange.

Nadácia Orange v 12. ročníku programu Darujte Vianoce prerozdelí medzi dobré nápady historicky najvyššiu sumu – až 65 000 eur. Všetci autori podporených žiadostí, ako aj tí, ktorí sa zapoja do spoločného úsilia pomôcť na www.dakujeme.sk, získajú ako poďakovanie aj malý darček vyrobený ľuďmi v chránených dielňach.

Ako darovať Vianoce s Nadáciou Orange

Od 10. októbra do 11. novembra 2013 môžu všetci, ktorí chcú cez Vianoce pomôcť iným, posielať svoje nápady a žiadosti  prostredníctvom stránky www.nadaciaorange.sk. Hodnotiaca komisia z nich vyberie tie, ktoré najlepšie spĺňajú kritériá a prerozdelí medzi ne sumu 50 000 eur. Šancu rozhodnúť  a pomôcť dobrým nápadom, ktoré nebudú v prvej fáze podporené kvôli finančnému limitu grantového programu, dostane opäť aj verejnosť. Sto „vianočných“ žiadostí bude zverejnených na portáli  www.dakujeme.sk, kde si ich potenciálni darcovia môžu prečítať a rozhodnúť sa, či a komu finančne prispejú ľubovoľným príspevkom. Nadácia Orange štedrosť týchto darcov ocení a takto darovanú sumu znásobí rovnakým dielom (do maximálnej sumy 150 eur na projekt). Celkovo takto Nadácia Orange prerozdelí ďalších 15 000 eur.

Nadácia Orange udelí aj ocenenie Srdce na správnom mieste

Vyvrcholením programu Darujte Vianoce bude udelenie špeciálneho ocenenia Srdce na správnom mieste. Je určené človeku, ktorý v rámci programu preukázal mimoriadne úsilie, obetavosť pre iných, citlivý a nezištný prístup. Jeho meno sa verejnosť dozvie v decembri tohto roka.


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!