Microsoft Slovakia už po tretíkrát najlepším firemným filantropom

  07.10.2011

Úvod / Pomoc komunite

SpoločnosťMicrosoft Slovakia už tretí rok po sebe potvrdil, že kvalita života našejspoločnosti tejto firme nie je ľahostajná. V rebríčku TOP firemný filantrop, ktorý pravidelne zostavuje Fórumdonorov v spolupráci s týždenníkom Trend, získal za rok 2011 opäť  1. miesto v kategórii malých a stredne veľkýchpodnikov (do 250 zamestnancov). TOP firemný filantrop je jediný rebríček vSlovenskej republike, ktorý sleduje firemných darcov podľa objemu rozdelenýchprostriedkov.

Tohtoročné ocenenie prevzala z rúk opernéhospeváka Petra Dvorského HR riaditeľka spoločnosti Microsoft Petra Fürbecková: „Nesmierne ma tešia v prvom rade všetky filantropicképrojekty, ktoré sme pomohli zrealizovať. Ak ich ocení spoločnosť a všimnesi aj odborná porota, potešenie prichádza druhýkrát. Budeme sa snažiť byťv tejto sfére príkladom aj naďalej a napĺňať očakávania, ktoré sa od  nás očakávajú."

Rebríček TOP firemnýfilantrop je zostavený na základe objemu prostriedkov darovanýchpodnikateľskými subjektmi, a to prostredníctvom finančných a nefinančnýchdarov, darovaním služieb, produktov alebo času zamestnancov. Vyčíslené celkovésumy nezahŕňajú sponzorské príspevky a ani poukázané 2% podielu zaplatenejdane.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!