KHL: Popradskí Levi sa vzdali internetu v prospech detského domova

  26.02.2012

Úvod / Pomoc komunite

Na záver základnej časti KHL prišli popradskí Levi s nápadomvyužiť internet, ktorý dostali od operátora Slovanet, na dobročinné účely. Podohode všetkých hráčov sa rozhodli, že ho venujú ako charitatívny dar detskémudomovu v Spišskom Štiavniku. Ten sa momentálne trasformuje na domovrodinného typu. Vďaka popradským hokejistom budú mať deti v „novej rodine"internet na 5 rokov zadarmo.

KapitánLevov Luboš Bartečko vysvetľuje motív rozhodnutia svojho tímu „Všetci hráči sme súhlasili s nápadom, že sa vzdáme internetu predeti, ktoré ho potrebujú omnoho viac ako my. Budú mať nový domov a týmtospôsobom aspoň čiastočne prispejeme k tomu, aby sa lahšie uplatnili vosvete." MargitaVáhovská, riaditeľka detského domova hovorí „Náš detský domov sa v súčasnosti transformuje na domov rodinnéhotypu, kde budú deti žiť v desaťčlenných rodinách. V týchto dňoch sa časťsťahuje do domu v Spišskej Teplici, kde internet zatiaľ nemáme. Keďže jev dnešnej dobe práca s internetom priam nevyhnutnosťou, tento dar od popradskýchhokejistov a firmy Slovanet si veľmi ceníme. Deťom tak vytvoríme podmienkyako v bežných rodinách."

Hokejový klub HC LEV v sezóne 2011/2012 splnil požiadavkyKHL a zaradil sa medzi jej súťažné tímy. Je prvým členom KHL mimo územiabývalého Sovietskeho zväzu. Na Slovensko tak prináša fanúšikom jednuz najlepších hokejových súťaží na svete a buduje prestíž slovenskéhoi českého hokeja. Oficiálnym dodávateľom internetu pre tím HC LEV Popradje spoločnosť Slovanet. Na popradskom štadióne vybudovala špeciálne pre potrebyKHL internetové pripojenie s rýchlosťou 100 Mbit/s a hľadisko skapacitou 4500 miest pokryla bezplatným Wi-Fi internetom.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!