Inter IKEA Centre ČR/SR zvýši investície do úspory energií o 40 %

  00.00.0000

Úvod / Ochrana životného prostredia

„Dôvodom zvýšenia investícií sú nové zaujímavé technológie na úsporu energií, ktoré sú na trhu a chceme ich zaviesť aj v našich nákupných centrách,“ uviedol Luboš Rumian, riaditeľ oddelenia property  Inter IKEA Centre Česká republika a Inter IKEA Centre Slovensko. Spoločnosť už sčasti vymenila žiarivky za úspornejšie LED diódy na parkoviskách nákupných centier Avion Shopping Park. V niektorých spoločných priestoroch nákupných centier developer umiestnil stmievače, ktoré šetria energiu a zapnú svetlo len pri pohybe. „V roku 2010 sme za všetky centrá dokopy v porovnaní s rokom predtým spotrebovali menej energie o 2,6 percenta, čo je v prípade nákupných centier veľká úspora,“ doplnil Luboš Rumian.

 Ďalšou veľkou investíciou v ochrane životného prostredia bude aj špeciálny projekt IIC ČR/SR v spolupráci so skupinou ČEZ. „Do konca roka vybudujeme na každom parkovisku pri nákupnom centre Avion Shopping Park v Česku a na Slovensku verejnú dobíjaciu stanicu pre elektromobily. Uvedomujeme si, že rozšírenie elektromobilov je zatiaľ veľmi malé. Chceme tým ukázať, že toto je jeden zo smerov, ktorým sa bude v budúcnosti rozvíjať ekologická doprava. Čím viac verejných dobíjacích staníc bude, tým viac bude pribúdať aj týchto tichých vozidiel,“ dodal Rumian. Dobíjacie stanice budú slúžiť na nabitie ekologických automobilov s elektromotormi s nulovými emisiami.

 O Inter IKEA Centre Group

Developerské spoločnosti Inter IKEA Centre Slovensko a Inter IKEA Centre Česká republika boli založené v roku 2003. Obe spoločnosti patria do medzinárodnej skupiny Inter IKEA Centre Group (IICG), ktorá aktuálne pôsobí v trinástich krajinách Európy a spravuje vyše milión štvorcových metrov predajnej plochy. Cieľom spoločnosti je túto plochu v priebehu nasledujúcich rokov významne zväčšiť a rozšíriť pôsobenie do Číny. Ako jeden z mála developerov IICG nákupné centrá nielen stavia, ale aj prevádzkuje. Skupina postavila a  prevádzkuje na Slovensku a v Česku nákupné centrum Avion Shopping Park – v Bratislave, v Prahe, Brne a Ostrave. Spolu majú nákupné centrá v oboch krajinách vyše 280-tisíc štvorcových metrov. Kotevným nájomníkom centier IICG je predajca nábytku IKEA, ktorý pri svojich predajniach vždy stavia len centrá skupiny IICG. Spoločnosť Inter IKEA Centre Slovensko/Česká republika (investor, developer, prevádzkovateľ nákupných centier Avion) a IKEA Slovensko (obchodné domy s nábytkom IKEA) sú dve samostatné spoločnosti s rozdielnym predmetom podnikania.

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!