Hurbanovčania majú opäť príležitosť skrášliť si svoje mesto

  19.02.2014

Úvod / Granty

Program Tu sme doma ponúka obyvateľom Hurbanova už po šiesty raz možnosť, aby si sami identifikovali, čo im v ich meste chýba, čo by chceli zlepšiť či skrášliť. Spoločnosť HEINEKEN Slovensko podporí ich dobré nápady do výšky 3 300 € .

Záujem z roka na rok narastá

Grantový program Tu sme doma naštartoval v Hurbanove rozvoj miestneho dobrovoľníctva. Hurbanovské školy a škôlky, kluby dôchodcov, športové kluby, hasiči, včelári, kynológovia a mnoho ďalších miestnych ľudí dobrovoľne venovali svoj čas, energiu a zručnosti, aby pomohli vylepšiť svoje mesto. V Hurbanove sa podieľalo na dobrovoľníckych aktivitách už viac ako 1 000 ľudí. Aktívne sa zapájajú aj samotní zamestnanci spoločnosti HEINEKEN Slovensko. Žiadajú grant pre svoj projekt alebo symbolicky preberú patronát nad projektom, ktorý im je sympatický. „Grantový program TU SME DOMA sa stal mojou srdcovou záležitosťou. A to nielen preto, že pomáha rozvíjať Hurbanovo, ktoré som si za ten čas, čo pôsobím na Slovensku veľmi obľúbila. Dôvodom je najmä to, že pozitívne prispel k zmene, ktorú v tomto meste vnímam na každom kroku. Či už je to zmena viditeľná voľným okom alebo zmena v mysliach ľudí. Tí aj vďaka programu zistili, že prostredie, v ktorom žijú si vedia najlepšie vylepšiť sami, svojím vlastným pričinením. Nesmierne ma tiež teší, že k tejto pozitívnej zmene čoraz viac prispievajú aj naši kolegovia,“ hovorí Door Plantenga, generálna riaditeľka spoločnosti HEINEKEN Slovensko.

5 rokov programu Tu sme doma zlepšilo Hurbanovo

Obyvatelia Hurbanova si vďaka programu obnovili na námestí Konkolyho Thége nefunkčnú fontánu a postavili netradičné ihrisko pre deti. Zrekonštruovali starý zvon a vysadili v meste zeleň. Postavili komunitnú pec a obnovili náučný chodník v okolí Hurbanova. Vybudovali skatepark či napísali publikáciu o svojom meste. Spoločnosť HEINEKEN Slovensko podporila počas 5 rokov existencie programu 57 verejnoprospešných aktivít sumou 147 000 €.

„Keď sme vyhodnocovali projekty predložené počas predchádzajúcich 5 rokov programu, zistili sme zaujímavú skutočnosť. Mladá generácia Hurbanovčanov vždy iba participovala na projektoch, ktoré pre nich pripravili školy a inštitúcie, no nikdy sama nežiadala o grant. V tomto ročníku by sme uvítali „osvieženie“ grantového programu vo forme inovatívnych a originálnych nápadov samotných mladých ľudí. Zaujíma nás, čo by mladí ľudia chceli vo svojom meste zmeniť, sme zvedaví na ich názor. Boli by sme radi, keby sa práve ich HLAS dal rozlíšiť medzi ostatnými...“ hovorí Ľubica Lachká, správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie.

Záujemcovia si môžu podávať žiadosti o grant v rámci piateho ročníka Tu sme doma až do 10. apríla 2014.

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!