Graffiti umením a rapom proti rakovine!

  08.09.2011

Úvod / Zdravie a šport

Vbratislavskom Starom meste sa od 10. do 16. októbra 2011 bude  konať benefičný eventový projekts názvom GRAFFITI vs. CANCER.  Cieľomorganizátora, ktorým je neformálna skupina mladých writerov Graffiti Roots, je prostredníctvomumeleckých a kultúrnych aktivít naviazaných na graffiti a hip-hop-ovúkultúru podporiť deti bojujúce s rakovinou. Počas celého týždňa bude prebiehaťbenefičná zbierka, z ktorej financie pôjdu na podporu Centra pomocidetskej onkológií - občianskemu združenie Svetielko Nádeje.

„Bol to spontánny nápad. Chceme spojiť graffiti ako naše hobbys niečím užitočným, čo by pomohlo ľuďom v núdzi," hovorí hlavnýorganizátor Sofiane Zinai. „Inšpirovala nás podobná akcia zorganizovanáv USA, kde výťažok z hard-coreového koncertu putoval na podporu bojaproti leukémií. Veríme, že aj na Slovensku ľudí pritiahne myšlienka prepojenia graffitiumenia a možnosť kultúrneho vyžitia sa s pomocou ľuďom trpiacich toutozákernou chorobou. Zároveň je naším cieľom aj šírenie osvety o dôležitostiprevencie rakoviny medzi mladou generáciou," dodáva Zinai, ktorého víziou je usporadúvaťpodobnú charitatívnu akciu pravidelne, aspoň raz za rok.

Benefičný eventový týždeň GRAFFITI vs. CANCER sa začne v pondelok10.októbra tematickým maľovaním takmer 70metrov dlhej steny, ktoré prebehne v priestorochbratislavskej Cvernovky alebo blízkom okolí. (upresnenie miesta nájdete užčoskoro na www.facebook.com/pages/GRAFFITI-vs-CANCER/264922720203121?sk=wall).Graffitiumelci zo Slovenska, Nemecka, Francúzka, Rakúska a Dánska ju budú skrášľovaťpočas celého týždňa, vždy v čase od 10:00 do 18:00 hod.  Charitatívnaakcia bude prebiehať aj prostredníctvom kultúrnych eventov v priestorochCvernovky. V piatok 15.októbra o 12:00 hod otvorí jej brány Hip-hop market, kde sa budú predávaťodevy, hudobné médiá, platne, graffiti potreby a iné doplnky spojené ship-hop-ovou kultúrou a životným štýlom.

Projekt vyvrcholí v piatok 15.10. o 20:00 hod benefičným koncertom, v rámciktorého vystúpia slovenské a české hip-hopové a rapové kapely, medzi inýminapríklad Kruscifix, DNA, Boy wonder feat. DJ Spank. Stopercentný výťažok zovstupného na obe sprievodné akcie poputuje na účely benefičnej zbierky.Oficiálne ukončenie projektu sa uskutoční v nedeľu 16.októbra taktiežv Cvernovke, prostredníctvom prednášky, fotoprojekcie a výkladu o priebehuprojektu ako i odovzdania vyzbieraného benefitu zástupcom Svetielka Nádeje.

..........................................................................................

Vstupné:  hip-hop market: 3 €, benefičný rapovýkoncert: 10 €. Lístky budú v predaji na bráne.

Pokiaľchce niekto podporiť projekt GRAFFITI vs. CANCER môže tak urobiť i zaslanímhotovosti na č.účtu :2613947116/1100,

Pokiaľchce niekto podporiť priamo o.z. SVETIELKO NÁDEJE,   môže tak urobiť i zaslaním hotovosti nač.účtu:  262 0756 262/1100

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!