Generica pred Vianocami obdaruje tisícku detí vitamínovými kvapkami

  05.12.2011

Úvod / Zdravie a šport

Spoločnosť Generica, najväčší tuzemský výrobca doplnkov stravy, v decembri obdarujedeti z vybraných škôlok a detských sanatórií na celom Slovensku.V rámci akcie s názvom Vianočná kvapka zdravia pre deti do týchtozariadení venuje 1 000 kusov originálnych detských kvapiek s vitamínom C. Cieľomakcie je podporiť prevenciu detských ochorení typických pre zimné obdobie.

Tisícka detí po celej Slovenskej republike sa v decembrimôže tešiť na vianočný darček v podobe Vitamín C kvapiek od spoločnostiGenerica. Vitamínové kvapky podporujú imunitu v zimných mesiacoch a vďakatomu chránia deti pred nachladením a chrípkou. Vitamín C je zároveň dôležitý precelkový zdravý vývoj dieťaťa. Deti v rámci vianočnej akcie navyše spolus kvapkami dostanú ako darček maľovanky.

„Akciou Vianočná kvapka zdravia pre deti chceme symbolicky podporiť činnosťzariadení, ktoré sa venujú sústavnej starostlivosti o deti a detské zdravie. VitamínC kvapky, ktoré od nás deti dostanú, pomôžu detskému organizmu prekonať dlhézimné obdobie v zdraví," uviedla Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa na výrobu doplnkovstravy špecializuje už 16 rokov. „Nadväzujemetak na naše každoročné akcie, v rámci ktorých sa snažíme podporiť organizáciestarajúce sa o ľudské zdravie. V minulosti sme už obdarovali napríkladLigu proti rakovine, Kardio klub alebo Červený kríž," doplnilaStanislavská.

Vitamínové kvapky spoločnosti Generica sú vhodnéuž pre deti od troch rokov. V tomto období trávia deti stále viac času v kolektívoch,a sú tak vystavené vyššiemu riziku ochorenia. Práve medzi predškolákmi a školákmije totiž časté nebezpečenstvo šírenia viróz či chrípkových epidémií. Kvapky súmonovitamínové, doplňujú tak telu iba ten vitamín, ktorý mu chýba.

„Kvapky s obsahom vitamínu C boli navrhnuté priamo deťom na mieru. Pretomajú príjemnú višňovú príchuť, ktorá deťom veľmi chutí," oznámila Eva Stanislavská zo spoločnostiGenerica. „Tento výrobok navyše pomáha chrániť detský chrup. Neobsahuje totiž cukor,ale prírodné sladidlo xylitol, ktoré nezaťažuje zubnú sklovinu a pôsobí akoprevencia proti zubnému kazu. Vďaka nemu sú kvapky vhodné aj pre diabetikov,"dodala Stanislavská.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!