Ekohra spoznala svojich víťazov

  14.04.2014

Úvod / Ochrana životného prostredia

Absolútnym víťazom súťaže Ekohra sa stala Základná škola s materskou školou v Trnave - Modranke, ktorá odovzdala bezmála 195 000 plastových fliaš od nápojov.

Žiaci, učitelia či rodinní príslušníci z trnavskej mestskej časti Modranka odovzdali počas štyroch týždňov trvania Ekohry v predajniach Lidl neuveriteľných 194 791 plastových fliaš od nápojov. Odmenou za toto enormné úsilie je novučičké športovisko v hodnote 80 000 eur. Na druhom mieste skončili študenti z východu Slovenska, ktorí vymenili 161 039 fliaš za ihrisko v hodnote 55 000 eur. Posledné z troch multifunkčných športovísk - tentoraz za 35 000 eur - získali Žilinčania vďaka 153 452 PET fľašiam.

Dôvod na radosť majú aj školy, ktoré sa umiestnili na 4. až 7. mieste. Po 10 000 eur na rekonštrukciu športovísk či na nákup športových potrieb získali žiaci zo Základnej školy vo Veľkých Uľanoch (4. miesto - 151 627 fliaš), z Gymnázia v Turzovke (5. / 132 154), zo Základnej školy s materskou školou v Malachove (6. / 128 216) a Základnej školy s materskou školou v Liešťanoch (7. / 110 894).

„Príjemne nás prekvapilo, ako sa do Ekohry zapojilo skoro celé Slovensko. Plastové fľaše zbierali nielen žiaci, ale aj učitelia, rodičia, celé rodiny, susedia, priatelia, predstavitelia obcí a samosprávy. Všetci sa spojili, nosili prázdne plastové fľaše do našich predajní, aby pomohli svojej škole vyhrať – a to by sme chceli veľmi oceniť. Sme radi, že sa všetci spojili pre dobrú vec a Ekohra vyvolala medzi žiakmi, ale aj medzi dospelými taký veľký záujem, povedal Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl.

Do Ekohry, ktorá prebiehala od 17. februára do 16. marca, sa zapojilo celkovo 468 škôl a viac ako 147 000 žiakov. Spoločne odovzdali v 123 predajniach spoločnosti Lidl 7 650 000 plastových fliaš od nápojov. Najlepšia sedmička sa môže pochváliť súhrnným údajom viac ako jeden milión vyzbieraných PET fliaš.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v pondelok 14. apríla v Bratislave za účasti ministra školstva Dušana Čaploviča. Súčasťou programu boli vystúpenia známeho repera EGA a tanečnej skupiny Pastels. Tanečníci si dokonca pripravili špeciálnu choreografiu s PET fľašami, ktorú si už onedlho môžete pozrieť na internetových stránkach www.facebook.com/lidlslovensko a www.youtube.com/LIDLSlovensko

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!