Dobrovoľníci z O2 opustili kancelárie, skrášľovali parky v Nitre a vo Zvolene

  09.10.2012

Úvod / Pomoc komunite

„Tešíme sa, že sa v O2 stalo tradíciou v rámci Dňa dobrovoľníctva pomáhať podporeným projektom z O2 Think Big. Okrem finančnej pomoci tak od nás mladí lídri získajú aj podporu vo forme fyzickej práce či povzbudenia. Jednoducho veríme tomu, že dokážu vo svojom okolí robiť veľké veci,“ dodala Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

„Akcia prebiehala vo veľmi príjemnej atmosfére. Splnila naše očakávania a myslím, že všetci boli nadmieru spokojní. Držíme vám palce v realizácii takýchto aktivít, uviedla Katarína Gloneková, projekt Vrak(ing).

Vymeň BAR za BARiny

Vo Zvolene sa chopilo lopát a metiel takmer 50 zamestnancov z O2. Podarilo sa im osadiť chodník v areáli univerzity a v mestskom parku Lanice, vytvoriť petangové ihrisko, vyčistiť vtáčie hniezda či osadiť informačné tabule. Projekt Vymeň BAR za BARiny tak vytvorí priestor pre svojich rovesníkov, kde by sa mohli stretávať, tráviť voľný čas a využiť svoje skúsenosti z ekologických aktivít.

VraK(ing)

V Nitre podporilo študentov vyše 50 kolegov, ktorí čistili chodníky, hrabali lístie, maľovali lavičky či upravovali dreviny. Pomohli tým v rámci projektu VraK(ing) upraviť park v priestoroch Slovenskej Poľnohospodárskej univerzity. Ten bude slúžiť ako oddychová zóna pre študentov dvoch vysokých škôl, ale aj pre širokú verejnosť. Zároveň skrášli Nitru a prepojí teoretické vedomosti s praktickou skúsenosťou študentov rôznych odborov.

Ako O2 Think Big pomáha

Tretí ročník grantového programu O2 Think Big podporil tento rok projekty mladých ľudí sumou 75 000 €. O grant sa uchádzalo takmer 400 projektov z celého Slovenska, porota vybrala 54 najlepších. Medzi podporenými dominovali projekty z oblasti kultúry a športu, nasledovala pomoc sociálne znevýhodneným rovesníkom a podpora životného prostredia. V rámci programu O2 Think Big sa každoročne koná Deň dobrovoľníctva, tento rok bol skupinou Telefónica zvolený deň 5. október a celosvetovo sa do rôznych aktivít zapojilo viac ako 12.000 dobrovoľníkov.

One Young World Summit 2012

Dvaja dobrovoľníci, ktorých projekty boli podporené v rámci O2 Think Big, sa zúčastnia svetového summitu One Young World. Ako budúci lídri zmien tak budú môcť zdieľať skúsenosti, nápady a elán zo svojej oblasti záujmu. O inšpirácie určite nebude núdza, spolu sa totiž summitu zúčastní takmer 1500 mladých ľudí zo 196 krajín celého sveta.

Viac info na www.o2thinkbig.sk

Všetky tlačové správy spoločnosti Telefónica Slovakia je možné nájsť na našej webstránke: www.o2.sk. Informácie sú k dispozícii aj na  www.facebook.com/O2Slovakia a http://twitter.com/#!/o2_Slovakia.

 

Telefónica Slovakia, s.r.o. - kontakty

MARTINA JAMRICHOVÁ

 

Spokesperson

Telefónica Slovakia, s.r.o.

martina.jamrichova@o2.com, m +421 949 020 903

JÁN KALAFUT

 

Consultant

AMI Communications Slovakia, spol. s r.o.

jan.kalafut@amic.sk, m +421 948 884 786

O spoločnosti Telefónica Slovakia, s.r.o.

Telefónica Slovakia vstúpila na slovenský trh mobilných operátorov rozhodnutím výberovej komisie Telekomunikačného úradu SR zo dňa 25.8.2006. Licencia zahŕňa práva na používanie frekvencií GSM 900 MHz, GSM 1800 MHz, UMTS a 28/29 GHz po dobu 20 rokov na účely poskytovania telekomunikačných služieb v Slovenskej republike. Spoločnosť spustila svoju  komerčnú prevádzku 2.2.2007. Spoločnosť postupne predstavuje ponuku pre celé spektrum zákazníckych segmentov. V rámci medzinárodnej skupiny Telefónica patrí Telefónica Slovakia k skupine Telefónica Europe.

O spoločnosti Telefónica Europe

Spoločnosť Telefónica Europe je obchodnou divíziou spoločnosti Telefónica zahŕňajúca prevádzky mobilných, pevných a DSL sietí vo Veľkej Británii, Írsku, Nemecku, Českej republike a na Slovensku. Všetci títo operátori sa prezentujú spotrebiteľom pod značkou „O2“. Spoločnosť Telefónica Europe je tiež vlastníkom 50% podielu v spoločných podnikoch Tesco Mobile vo Veľkej Británii a Írsku a Tchibo Mobilfunk v Nemecku. Spoločnosť Telefónica Europe sídli v Slough vo Veľkej Británii a má približne 54 miliónov zákazníkov služieb mobilných a pevných sietí.

O spoločnosti Telefónica S.A.

Telefónica je z hľadiska trhovej kapitalizácie jednou z najväčších telekomunikačných firiem na svete. Svoje obchodné aktivity zameriava predovšetkým na trhy pevnej a mobilnej telefónie, pričom za kľúčový nástroj pre rozvoj oboch považuje širokopásmové pripojenie.

Spoločnosť vo významnom rozsahu pôsobí v 23 krajinách a má viac ako 212 miliónov zákazníkov. Všetky akcie spoločnosti Telefónica sú kótované na burze, pričom sa o ne delí viac ako 1,5 milióna priamych akcionárov. Základný kapitál je v súčasnosti rozdelený medzi 4 921 130 397 kmeňových akcií obchodovaných na španielskej burze (Madrid, Barcelona, Bilbao a Valencia) a na burzách v Londýne, Paríži, Frankfurte, Tokiu, New Yorku, Lime, Buenos Aires a São Paule.


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!