DATALAN bronzový v rebríčku TOP firemný filantrop

  06.10.2011

Úvod / Pomoc komunite

TOP firemní filantropi 2011 sú už známi! V prestížnom rebríčku, ktorý ako jediný v Slovenskej republike hodnotí firemných darcov podľa objemu rozdelených prostriedkov, sa umiestnila aj spoločnosť DATALAN. Je tretím najväčším firemným darcom v kategórii malé a stredne veľké podniky.

Rebríček TOP firemný filantrop poskytuje prehľad o firemných podporovateľoch verejnoprospešných projektov a každoročne ho zostavuje Fórum donorov. Úlohou rebríčka je nielen ocenenie firiem, ktoré venujú svoje prostriedky na dobrú vec, ale aj zvyšovanie povedomia o téme filantropie, dobrovoľníctva, a podpory v environmentálnej, sociálnej, humanitárnej, či kultúrnej oblasti, vo sfére rozvoja vzdelávania, vedy a výskumu, obnovy kultúrneho dedičstva, či ochrany zdravia. „Pre DATALAN nie je spoločenská zodpovednosť iba pojmom firemnej politiky, je to prirodzená súčasť fungovania firmy. Uvedomujeme si, ako veľmi dokáže zmeniť k lepšiemu hoci aj malá podpora, a preto si nekladieme otázku či, ale kde a ako pomôcť," uviedol Igor Zeman, generálny riaditeľ spoločnosti DATALAN, a.s. „Iniciatíva podpory vychádza často aj od našich zamestnancov, a ja osobne som rád, že je nám všetkým myšlienka filantropie a pomoci druhým blízka. Ocenenie TOP firemný filantrop je preto ocenením snahy celého nášho tímu," dodal.

Ocenenie prevzal Igor Zeman z rúk operného speváka Petra Dvorského, ktorý sám patrí k známym filantropom a poďakovanie zúčastneným zástupcom firiem vyjadril aj splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač.

DATALAN sa však aktívne angažuje nielen v oblasti filantropie, ale svojou podporou participuje aj na unikátnych projektoch, ako je online vzdelávanie mládeže, či výskum správy neštruktúrovaných dát v spolupráci s FEI STU. Spoločnosť DATALAN je partnerom Detskej Univerzity Komenského a Slovenského paralympijského výboru, podporila napr. aj Slovenskú futbalovú reprezentáciu, či združenie Človek v ohrození, a nezabúda ani na 2% z dane, ktoré venovala programu Dobrý anjel a hospicu Plamienok.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!