BRUMÍK A DEŤI POMÁHALI ZVIERATKÁM V BRATISLAVSKEJ ZOO

  02.10.2012

Úvod / Pomoc komunite

Posledný prázdninový víkend s Brumíkom v ZOO si užili deti všetkých vekových kategórií. Na súťažných stanoviskách sa dokonca stálo v rade, kým sa deti vystriedali. Maličkí drobci, aj školáci zdolávali jednoduché logické, ale aj športové úlohy hravo a s nadšením. Okrem zábavy sa malí objavitelia naučili a spoznali mnohé ohrozené zvieratká a dozvedeli sa o ich živote viac ako vedia z knižiek. Každý malý nezbedník, ktorý splnil všetky úlohy a prešiel všetky stanoviská, dostal v cieli odmenu za úsilie. Rodičia síce žiadne darčeky nedostali, ale ich odmenou boli šťastné deti a krásne zážitky s Brumíkom. Veselý víkend plný zážitkov budú rodinám pripomínať fotografie detičiek s ozajstným Brumíkom v rodinnom albume.

Po celom dni súťaží, poriadnej prechádzke celou ZOO a kope zábavy si unavené nôžky  vydýchli pri kreslení obľúbeného zvieratka. Nešlo však len o obyčajné obrázky! Detičky sa pri kreslení nielen dozvedeli o ohrozených zvieratkách z bratislavskej ZOO, ale svojou kresbou rozhodli, ktoré z nich dostane Brumíkovu pomoc. Vyberali si spomedzi Pandy červenej, Grévyho zebry a Šipmanzmi učenlivými a Orangutanmi sumatrianskymi. Každý kto nakreslil sám, alebo s pomocou rodičov obrázok jedného z troch zvieratiek, dostal svoju vlajočku a venoval ju tomu zvieratku, ktorému chce pomôcť. Čo myslíte, ktoré zvieratko získalo najväčšie sympatie? 

Zebry v novom domčeku

Prekvapivo najviac farebných vlajočiek získala od detí Zebra Grévyho, ktorá patrí k najväčším a najohrozenejším druhom zebier na svete. Ich popularite určite pomohol detský hrdina – zebra Marty z rozpávky Madagaskar. Má krásne dlhočizné ušká, ktoré pripomínajú uši somárikov. Každý nezbedník vie, že zebra je pásikavá, na prvý pohľad sa zdajú všetky rovnaké. Vedeli ste, že každá zebra má originálne pásiky? Podľa nich sa dajú zebry odlíšiť – sú to vlastne zebrie „odtlačky prstov“. Zebrám Grévyho chýba vo výbehu prístrešok, pod ktorý sa môžu skryť pred prudkým dažďom, alebo pred páliacim slnkom v lete. Vďaka detičkám a Brumíkovi dostala bratislavská ZOO 1 600 Eur na vybudovanie úkrytu pred nepriaznivým počasím.

Každý malý pomocník odchádzal domov nielen s kopou zážitkov a odmenami, ale najmä s dobrým pocitom, že pomohol ohrozenému zvieratku.

O spoločnosti Kraft Foods

Kraft Foods patrí medzi najväčšie svetové potravinárske veľmoci s bezkonkurenčným portfóliom značiek, ktoré ľudia milujú. Vďaka predaju chutných sušienok, koláčikov, nápojov, syrov, potravinárskych výrobkov a rôznych potravín každodennej spotreby v približne 170 krajinách sveta dosiahla spoločnosť v roku 2011 zisk 54,4 miliárd dolárov. Ročný obrat z predaja dvanástich najznámejších, dnes už kultových značiek spoločnosti  - Cadbury, Jacobs, Kraft, LU, Maxwell House, Milka, Nabisco, Oreo, Oscar Mayer, Philadelphia, Tang a Trident  predstavuje každoročne vyše 1 mld. dolárov.

4.augusta 2011 oznámila spoločnosť Kraft Foods svoj zámer rozdeliť sa a vytvoriť dve nezávislé spoločnosti: rýchlo rastúcu globálnu spoločnosť špecializovanú na cukrovinky a snacky a silnú severoamerickú spoločnosť zameranú na potraviny. Táto zmena by mala byť zrealizovaná do konca roka 2012.

Spoločnosť Kraft Foods ako líder v oblasti inovácií, marketingu, zdravého životného štýlu a udržateľnosti, je súčasťou indexu Dow Jones Industrial Average, Standard & Poor’s 500, Dow Jones Sustainability Index a Ethibel Sustainability Index. Pre viac informácii navštívte stránky www.kraftfoodscompany.com, www.facebook.com/kraftfoodscorporate a www.kraftfoods.sk.


Kontakt :

Jaroslava Hájková

   Eva Poprocká

 

Tel. +420 296 380 102

   Tel. +421 918 188 100

 

jhajkova@kraftfoods.com

   epoprocka@omnipublic.sk


Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!