Bojujte s nami za zdravé prsia!

  04.02.2014

Úvod / Pomoc komunite

Kampaň 3/2013 (predajné obdobie február/marec 2014)

 

 

Prívesok "Nádej"

Cena: 3,00 €

Dĺžka: 11,5 cm 

 

AVON predstavuje nový symbol na podporu projektu AVON proti rakovine prsníka - Prívesok „Nádej“. Postriebrený prívesok je trendy doplnok, ktorý poteší každú ženu. Zároveň jeho kúpou prispejete na aktivity a projekty zamerané na boj proti rakovine prsníka.

Rozhovor s odborným garantom projektu AVON proti rakovine prsníka

Odpovedá Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD, primár oddelenia v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave

Nakoľko je rakovina prsníka rozšírená na Slovensku v porovnaní so svetom?

Slovensko sa nachádza niekde v strede. Ročne evidujeme okolo 2 600 nových prípadov u žien a 30 prípadov u mužov.

Aké ženy sú najviac ohrozené?

Najviac ohrozené sú predovšetkým ženy po 50.roku života a ženy s výskytom rakoviny prsníka v rodine.

Prečo je vlastne prevencia taká dôležitá?

Cieľom prevencie je predovšetkým predchádzať pokročilým prípadom rakoviny prsníka. Je zrejmé, že výsledky liečby sú lepšie u žien v počiatočnom štádiu ochorenia v porovnaní s pokročilými štádiami.

Samovyšetrenie je základným prvkom prevencie rakoviny prsníka. Čo všetko by si v ňom mali ženy všímať?

Medzi rizikové patria: novoobjavená hrčka v prsníku, novoobjavená hrčka v podpazuší alebo v oblasti okolia kľúčnej kosti, výtok z bradaviek, ekzém bradavky, vťahovanie kože prsníka, vťahovanie bradavky, zápal prsníka, zväčšenie prsníka a niekedy bolestivosť prsníkov.

Aké sú štatistiky uzdravenia?

V počiatočných štádiách ochorenia od 90-100%, v pokročilých štádiách je to 50-60%.

AVON proti rakovine prsníka 

Rakovina je v celosvetovom meradle najčastejšie nádorové ochorenie a má stúpajúcu tendenciu aj u mladších žien. Závažnosť tohto ochorenia si spoločnosť AVON uvedomila už v roku 1992 a v súčasnosti sa vo viac ako 50-tich krajinách sveta každoročne realizujú rôzne aktivity, ktorých hlavným cieľom je boj proti tejto zákernej chorobe. Na Slovensku sa AVON zapojil do tejto celosvetovej kampane v roku 1998 a od vzniku projektu AVON proti rakovine prsníka boli podporené projekty a aktivity, ktoré bojujú proti rakovine prsníka, sumou viac ako 1,2 milióna EUR. Viac informácií nielen o projekte, ale aj o prevencii a liečbe rakoviny prsníka nájdete na www.zdraveprsia.sk. Na vaše otázky o rakovine prsníka a starostlivosti o prsia odpovedá v online poradni MUDr. Vladimír Bella, primár Mamologického oddelenia Onkologického ústavu sv. Alžbety v Bratislave, dlhoročný garant projektu AVON proti rakovine prsníka.

 

 

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!