AXA Srdcia v akcii pomáhali aj v materskom centre Hojdana a mentálne postihnutým v „Lepšom svete“

  16.06.2008

Úvod / Pomoc komunite

Viac ako 40 zamestnancov finančnej skupiny AXA sa minulý týždeň zapojilo do celosvetovej dobrovoľníckej pomoci AXA Srdcia v akcii. AXA Hearts in Action je dobrovoľnícke podujatie, ktoré skupina organizuje každé štyri roky, od roku 1991, vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobí. Naposledy sa do projektu na celom svete zapojilo 17 tisíc pracovníkov, pričom AXA podporila viac než 2500 rôznych projektov a organizácií. 

„Na Slovensku sme sa do dobrovoľníckej pomoci zapojili po prvý krát. V spolupráci so skúseným partnerom Nadáciou Pontis sme vytipovali tri projekty, kde našu pomoc potrebovali. Výsledok bol skvelý. Pomohli sme tým, ktorí to potrebujú, ale v prvom rade sme trochu hlbšie nazreli do sveta ľudí, ktorí žijú s postihnutím,“ hovorí Marek Zeman, riaditeľ PR & komunikácie skupiny AXA v ČR a SR.

Predseda predstavenstva AXA d.s.s., a.s..Peter Socha viedol tím, ktorý zorganizoval výlet loďou na Devín pre mladých ľudí z Mokrohájskej, ktorých život je pripútaný k vozíku. „Je to výborná akcia, skvelá nálada a vyšlo aj počasie, takže sme mohli mladých zobrať hore na Devínsky hrad,“ netajil pocity Peter Socha. „Takáto dobrovoľnícka pomoc na Slovensku zatiaľ nemá veľkú tradíciu, preto som rád, že naša prvá skúsenosť dopadla dobre a AXA bude podobné podujatia určite organizovať aj v budúcnosti,“ dodal P. Socha. Spokojní boli aj mladí ľudia z Mokrohájskej. „Je to super, že sme sa vďaka ľuďom zo spoločnosti AXA dostali na loď, na Devín, navštívili sme farmu s koňmi. Sme tu po prvý krát a pre nás na vozíčkoch je to bez takejto pomoci nereálne,“ skonštatovali Viki a Peter z ..Gaudeamus na Mokrohájskej.   

Ďalší kolegovia zatiaľ pomohli dať do poriadku záhradu v Pracovno – socializačnom centre pre mentálne postihnutých „Lepší svet“ v Petržalke. „Pomáhali sme tu pri upratovaní a úprave záhrady. Centrum na to nemá finančné prostriedky, takže ich naša pomoc potešila. Niektorí natierali zábradlie a dámska časť sa vrhla na umývanie okien. Klienti, mentálne postihnutí z Lepšieho sveta, nám pomáhali a veľa s nami diskutovali, záverečné grilovanie bolo super,“ skonštatoval Marek Zeman, riaditeľ PR & komunikácie AXA, ktorý viedol tamojší pracovný tím.

Dobrá nálada, farby, štetce, kosačky a umývanie hračiek kraľovali aj v záhrade v materskom centra Hojdana v Ružinove. „Boli sme síce od farieb, ale sme radi, že sme mohli pomôcť mamičkám a ich drobcom,“ skonštatovala skupina, ktorá pomáhala v Hojdane.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!