AVON v roku 2013 vyzbieral na pomoc ženám viac ako 90 000 EUR

  17.03.2014

Úvod / Pomoc komunite

„Charitatívna činnosť má pre nás zásadný zmysel, vďaka nej nie sme iba bežná kozmetická firma. Je súčasťou nášho firemného DNA,” uviedla riaditeľka AVONu pre Česko a Slovensko Andreea Moldovan a pokračovala: “Zaviazali sme sa chrániť zdravie a práva žien po celom svete a ja som nesmierne rada, že naše charitatívne aktivity na Slovensku vykazujú jedny z najlepších výsledkov z krajín po celom svete.”

Vďaka projektu AVON proti rakovine prsníka zažila Bratislava v roku 2013 historicky najúspešnejší ročník AVON Pochodu proti rakovine prsníka, na ktorom sa zúčastnilo rekordných 4 500 ľudí, ktorí si obliekli ružové tričko a pochodovali na znak spolupatričnosti. AVON na tomto podujatí daroval slovenským neziskovým organizáciám historicky najvyššiu sumu v hodnote 64 196 EUR. Za návrhom trička, ktoré bolo vstupenkou na AVON Pochod, stála popredná česká návrhárka Taťána Kovaříková. Práve na ďalšom, už 6. ročníku AVON Pochodu, ktorý sa uskutoční v sobotu 7. júna 2014, budú vyzbierané finančné prostriedky odovzdané slovenským neziskovým organizáciám zaoberajúcich sa problematikou rakoviny prsníka.

V roku 2013 AVON zaistil prostredníctvom darovacieho šeku v hodnote 46 596 EUR Onkologickému ústavu Sv. Alžbety (OUSA) v Bratislave kúpu diagnosticko – liečebného prístroja Intact BLES, využívaného na diagnostiku a liečbu nádorových ochorení. Intact BLES je doposiaľ jediným prístrojom svojho druhu v strednej Európe. Charitatívny projekt AVON proti rakovine prsníka bol spustený v roku 1998 odkedy bolo vyzbieraných viac ako 1,2 milióna EUR.

Mladší charitatívny projekt AVON proti domácemu násiliu vygeneroval v roku 2013 viac ako 28 000 EUR. K najlepšiemu výsledku od roku 2008, kedy bol projekt spustený, prispel najmä narastajúci predaj špeciálnych charitatívnych symbolov s modrou stužkou. Najpredávanejším symbolom sa v roku 2013 stal Modrý prsteň odhodlania, ktorého sa predalo viac ako 5500 kusov.

Spoločnosť AVON pokračuje aj v projekte vzdelávania o násilí na ženách a domácom násilí na slovenských stredných školách. Projekt zahŕňa sériu workshopov pre pedagógov a pedagogičky, následne prebiehajú workshopy so študentkami a študentmi s cieľom vzdelávať mládež o tejto problematike, a tak pôsobiť prevenčne. Workshopy sú určené pre študentov a študentky tretích a štvrtých ročníkov stredných škôl. Prebiehajú pod vedením expertiek a expertov z Aliancie žien Slovenska, organizácie, ktorá je odborným garantom a partnerom projektu AVON proti domácemu násiliu a je v tejto problematike jednou z najaktívnejších, najznámejších a odborne najsilnejších. 

AVON ďalej v roku 2013 odštartoval projekt podpory krízového centra zameraného na obete domáceho násilia s cieľom poskytnúť ženám v čase krízovej intervencie bezpečie a utajenosť.

Charitatívne aktivity AVONu po celom svete zastrešuje AVON Nadácia pre ženy (AVON Foundation for Women). Tá do konca roka 2012 vyzbierala a rozdala viac ako 660 miliónov EUR.

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!