AVON predstavuje Nákupnú tašku Hello Green Tomorrow

  11.07.2011

Úvod / Ochrana životného prostredia

  „Prostredníctvom tejto celosvetovej občianskej aktivity má spoločnosť AVON jedinečnú možnosť rozbehnúť svetové ženské ekologické hnutie na ochranu prírody a vzdelávať a vyzvať milióny ľudí, aby prispeli na obnovu Atlantického dažďového pralesa,“ uviedla generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti AVONAndrea Jung.

Trendová Nákupná taška HelloGreenTomorrow  je vyrobená zo 100% ekologickej, trvácnej bavlny a potlačená je špeciálnymi ekologickými farbami, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Jej rozmery sú 28 cm na dĺžku a 38 cm na šírku, predajná cena je 5,90 Eur.

Zakúpením tašky prispievate na podporu výsadby stromov v Atlantickom dažďovom pralese v Južnej Amerike. Finančné prostriedky budú darované celosvetovej organizácii pre ochranu životného prostredia - TheNatureConservatory a WWF (celosvetová nezávislá organizácia pre ochranu životného prostredia).

S vašou pomocou sa prostredníctvom projektu „HelloGreenTomorrow“ už doposiaľ vysadilo 2 milióny stromov a obnovilo 5000 árov pôdy.

Projekt spoločnosti AVON „Hello Green Tomorrow“ sa zameriava na obnovu juhoamerického Atlantického dažďového pralesa, jedného z tropických dažďových pralesov, ktoré sú „pľúcami Zeme“. So svojou zostávajúcou rozlohou 7% sa radí k jednému z najohrozenejších ekosystémov. Výsadba stromov v Atlantickom dažďovom pralese v rámci projektu „Hello Green Tomorrow“, podporí projekt Programu OSN pre životné prostredie s názvom „Plant for the Planet: Billion Tree“ (Miliarda stromov pre planétu Zem).

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!