AJ WHIRLPOOL JE DOBRÝM ANJELOM

  29.05.2012

Úvod / Pomoc komunite

Bratislava – Spoločnosť Whirlpool sa po dočasnom pozastavení úspešného projektu Detský čin roka rozhodla hľadať iné spôsoby, ako uplatniť svoje postavenie v oblasti spoločenskej zodpovednosti na Slovensku. Rozhodla sa preto, že pomôže rodinám, ktoré sa nie vlastnou vinou dostali do ťažkej životnej situácie. V úzkej spolupráci s neziskovou organizáciou Dobrý anjel preto rozdistribuovala domáce spotrebiče do 100 takýchto domácnosti na celom Slovensku. Ide o rodiny, ktoré sú poberateľmi finančnej pomoci zo systému Dobrý anjel, pričom pri pravidelnej komunikácií uvádzaujú nevyhnutnú výmenu niektorého z domácich spotrebičov. Spoločnosť Whirlpool preto týmto rodinám darovala 100 domácich spotrebičov, z toho 45 práčiek, 40 chladničiek, 5 mrazničiek a 10 mikrovlnných rúr, v celkovej hodnote 60 599 €.

„Keďže sa nám minulý rok kvôli vysporiadaniu autorských práv skomplikovala situácia s našim dlhoročným projektom Detský čin roka, rozhodli sme sa ho dočasne pozastaviť. Hľadali sme preto iné možnosti, ako by sme mohli aj naďalej šíriť myšlienku tohto projektu - dobro. Iniciatíva Dobrého anjela prišla v správnej chvíli. Oslovila nás možnosť podať takýmto spôsobom pomocnú ruku ľuďom, ktorí to potrebujú najviac,“ vysvetlil Jan Spůra, generálny riaditeľ spoločnosti Whirlpool Slovensko.

 Ako uviedol zakladateľ projektu Dobrý anjel Andrej Kiska, „Veľmi si ceníme, že sa vedenie spoločnosti Whirlpool rozhodlo pomôcť rodinám v našom Systéme. Zákerná choroba ich dostala do takej finančnej situácie, že  často riešia len pokrytie nákladov na liečbu a uspokojenie základných potrieb. Na vybavenie domácnosti elektrospotrebičmi im už prostriedky vôbec neostávajú. Predstavte si ako môže fungovať rodina s troma deťmi, z toho jedno je choré, bez pračky? Spoločnosti Whirlpool patrí naša obrovská vďaka.“

 Whirlpool Europe a Whirlpool Corporation

S 12 000 zamestnancami a obchodnými miestami vo viac ako 30 európskych štátoch a výrobnými podnikmi v siedmich štátoch je  Whirlpool Europe  100% dcérskou spoločnosťou koncernu Whirlpool Corporation. Tento najväčší svetový výrobca a predajca veľkých domácich spotrebičov má ročný obrat vo výške 18,4 miliardy USD v roku 2010, 71 000 zamestnancov a viac ako 67 výrobných a technologicko-výskumných centier na celom svete. Spoločnosť ponúka zákazníkom v takmer všetkých krajinách sveta značky Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Bauknecht a iné veľké značky. Európske centrum spoločnosti Whirlpool sa nachádza v talianskom Comeriu. Viac informácií o spoločnosti na webovej stránke www.whirlpoolcorp.com.

Informácie médiám: 

Martin Rončák, PR & Communication Manager

02/58 10 44 05

martin_roncak_non-whirlpool@whirlpool.com

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!