Aj mladí slovenskí umelci sa vedia usmievať

  28.11.2011

Úvod / Pomoc komunite

Vpodvečer 24. novembra 2011 sa v bratislavskej SODA gallery uskutočnilavernisáž výstavy tričiek desiatich mladých slovenských výtvarníkovs názvom Usmievanie. Centrom pozornosti asi stovky zúčastnených bolioriginálne tričká s motívom úsmevu. Zisk z ich predaja poputujespoločnosti Úsmev ako dar na pomoc deťom z detských domov. Inštaláciuvýstavy dopĺňali aj originály obrazov od zúčastnených umelcov. Výstava potrvádo 9. decembra a tričká sa budú dať zakúpiť aj na www.usmievanie.shirtinator.net.

V ten istý večer boli vyhlásené ajvýsledky prestížnej súťaže Maľba roka 2011. Víťazi prvého a druhého miesta,David Demjanovič & Jarmila Mitríková a Andrej Dúbravský, figurovali ajmedzi autormi, ktorí sa zúčastnili projektu Usmievanie. Aj toto je dôkazom, žešpičkové umenie môžem mať charitatívny rozmer.

"Oslovili sme autorov, ktorímomentálne reprezentujú špičku aktuálneho slovenského výtvarného diania."hovorí Róbert Slovák z agentúry Respect APP, v ktorej projekt USMIEVANIEvznikol. "Všetci reagovali veľmiústretovo a venovali svoj čas, energiu a diela bez nároku na honorár."dopĺňa.

Vrámci skupinovej výstavy sa prezentuje aj držiteľ mnohých ocenení (napríklad 1.cena za Maľbu 2009 od nadácie VÚB či Cena mladého tvorcu od Tatrabanky) ErikŠille, ktorého diela nájdete aj v Slovenskej národnej galérii alebo v Európskomparlamente v Brusseli, Lucia Dovičáková, aktuálna laureátka CenyTatra Banky za umenie, či András Cséfalvay, ktorý sa v roku 2009 stalvíťazom prestížnej ceny Oskára Čepana a toho roku vystavoval prevažne vzahraničí.

Kompletnýzoznam vystavujúcich autorov:

Katarína Janečková

Andrej Dúbravský

Kristína Mesároš

Lucia Dovičáková

Dávid Demjanovič

Jarmila Mitríková

Erik Šille

Ivana Šáteková

András Cséfalvay

Lucia Tallová

Organizátoriprojektu:

RespectAPP www.respectapp.com

SODAgallery www.sodagallery.sk

Úsmevako dar www.usmev.sk

Partneriprojektu:

Shirtinatorwww.shirtinator.sk

Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!