Aj dm sa aktívne zapojí do celoslovenských Dní dobrovoľníctva

  17.09.2013

Úvod / Pomoc komunite

Zamestnanci si majú možnosť vybrať zo šiestich oblastí, pričom do časti „Krajší park pre všetkých“ sa môžu zapojiť aj zákazníci dm, a to vytváraním resp. opravovaním oddychových zón.

 

1. Krajší park pre všetkých

Cieľ: Návšteva parku je príjemná, oddychové miesta sú vytvorené / opravené.

Termíny: 20. a 21. 09. 2013

Miesta konania:

  • Bratislava - Park Biocentrum na Ostredkoch
  • Banská Bystrica - Park pod pamätníkom SNP
  • Galanta -  Park pri neogotickom kaštieli  
  • Nitra - Park na Svätoplukovom námestí
  • Lučenec - Mestský park
  • Liptovský Mikuláš - Park Márie Rázusovej Martákovej
  • Košice - Park Erika, mestská časť Košice západ, Luník IV

Do tejto aktivity sa môžu okrem zamestnancov zapojiť aj zákazníci dm a spraviť tak niečo dobré pre krásu a čistotu svojho okolia. V priebehu pár hodín tak poupratujú park, pozbierajú odpadky, vytrhajú burinu, v prípade potreby tiež opravia lavičky alebo iné zariadenie parku. Jednoducho, spoločne si vytvoria miesto, v ktorom budú môcť príjemne tráviť svoj voľný čas, napríklad aj s novými známymi.

2. Spríjemni si čakanie z práce

Cieľ: Čakanie na zastávke MHD pred centrálou dm drogerie markt je príjemnejšie vďaka jej oprave.

Termín: 20. 09. 2013

Miesto konania: Bratislava, zastávka Na Pántoch pred dm centrálou. K účasti boli pozvané aj ostatné firmy sídliace v Logistickom centre Rača.

3. Manuálna aktivita vo vzdelávacom centre Zaježová

Cieľ: Vzdelávacie centrum Zaježová je čistejšie, upravenejšie a lepšie pripravené na zimu.

Termíny: 06.– 07. 09. 2013; 15.– 16. 09. 2013

Vzdelávacie centrum Zaježová je projektom Centra enviromentálnej a etickej výchovy Živica, ktoré sa nachádza v blízkosti Zvolena. Dvojdňová aktivita, počas ktorej sa prihlásení dobrovoľníci nielen zapotia pri fyzickej práci rôzneho druhu, ale budú môcť stráviť čas so svojimi kolegami v krásnej prírode pri zaujímavých voľnočasových aktivitách.

4. Práca so seniormi

Cieľ: Okná v domove seniorov sú čisté a jeho klienti sa aj vďaka dobrovoľníckej pomoci cítia príjemne. Dobrovoľníci sa môžu rozhodnúť tiež pre dlhodobé navštevovanie seniorov v tomto zariadení a trávenie voľného času s nimi.

Termín: 21. 09. 2013

Miesto konania: Domov seniorov Hestia, Bratislava

5. Vzdelávanie v oblasti zdravej výživy

Cieľ: Deti a ich rodičia lepšie poznajú význam zdravého stravovania.

Termín: od 06. do 21. 09. 2013

Lokalita: Centrá voľného času a materské centrá, ktoré si vybrali prihlásení dobrovoľníci.

6. Individuálny výber

Ak zamestnancov neoslovila žiadna z organizovaných aktivít, môžu si vybrať vyhovujúcu dobrovoľnícku činnosť aj na stránke www.dobrovolnictvo.sk v sekcii Zapoj sa.Kategórie
Vitajte na našej stránke

CSR - alebo Corporate Social Responsibility aktivity sa stali súčasťou core businessu väčšiny veľkých spoločností vo svete. Rozmach týchto aktivít spôsobil, že CSR už nie je pre firmy tzv. aktivita ,,nice to have", ale ,,must". Podobný trend štartuje aj na Slovensku. Pre lepšiu informovanosť sme vytvorili Prvý slovenský komplexný portál o CSR aktivitách firiem na Slovensku. Pravidelne budeme prinášať informácie zo sveta CSR projektov, firemnej charity, dobrovoľníctva a najnovšie prieskumy zo sveta. Veríme, že vás bude náš portál inšpirovať a pomôže vám v profesionálnom úspechu!